NIFC organizuje 14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli pt. "Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!"

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina odbędzie się w niedzielę. Hasłem przewodnim będzie "Zaśpiewajmy razem z Fryckiem". Dzieci poznają pieśni i piosenki z różnych regionów Polski.

NIFC organizuje 14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli pt. "Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!"

Jak poinformował NIFC, "wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca +Mazowsze+. Podczas gry terenowej nauczą uczestników zabawy kilku pieśni: ludowych oraz skomponowanych przez Fryderyka Chopina, aby pod koniec Dnia Dziecka wszyscy wspólnie zaśpiewali przed Domem Urodzenia kompozytora".

"Dla maluchów przewidziano specjalnie zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. Musiconu i instrumentów perkusyjnych. Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w parku będzie można usłyszeć najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni" - podano.

Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian) wykonają XIX-wieczne pieśni i arie. Odbędzie się wiele warsztatów plastycznych i rękodzielniczych: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy, nauka haftów, a także warsztaty ogrodnicze z przygotowania sadzonek oraz budowanie domków dla owadów.
Olga Łozińska

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic