Jesienne noce i dnie z RMF Classic+

RMF Classic+ platforma radiowa z najpiękniejszą muzyką filmową i klasyczną zdradza plany na nadchodzące miesiące. W jesiennej ramówce pojawią się specjalne audycje muzyczne prowadzone przez dziennikarzy Grupy RMF, nowe Stacje+ z muzyką m.in. z sag i cykli filmowych oraz kolejne benefity dla subskrybentek i subskrybentów. Nowością jest również cykl filmowo-muzyczny realizowany w całej Polsce z siecią kin Helios.

Jesienne noce i dnie z RMF Classic+

Ofertę RMF Classic+ na tegoroczną złotą, polską jesień można podsumować dwoma słowami: bogactwo i różnorodność! W Plusomacie – systemie benefitów dla subskrybentów – pojawi się jeszcze więcej prezentów oraz niespodzianek, zaś miłośnicy muzyki filmowej i klasycznej będą mogli wybrać, z jaką muzyką spędzą czas dzięki nowym stacjom tematycznym.

STACJE+ W RMF CLASSIC+

Od poniedziałku do piątku w RMF Classic+ od 13.00 do 16.00 nadajemy aż cztery audycje dla subskrybentów. To programy równoległe do głównej anteny. Obecnie użytkownicy mogą wybrać muzykę filmową, piosenki filmowe, ballady lub muzykę klasyczną. W nadchodzących tygodniach do tej oferty dołączą Stacje+ z muzyką Ennio Morricone i Chopina, ścieżkami dźwiękowymi z dwóch sag: „Piraci z Karaibów” oraz „Władca Pierścieni”, także z cykli filmów o Harrym Potterze oraz Thorze – mówi Magdalena Wojewoda-Mleczko, dyrektor muzyczna RMF Classic. Ale to nie wszystko! Pojawi się także stacja, którą nazwaliśmy RMF Classic+ Mindfulness. Będzie spokojnie i kojąco. Idealnie na długie jesienne wieczory – zapowiada Wojewoda-Mleczko.

KILKASET KSIĄŻEK DO ZDOBYCIA W PLUSOMACIE

Ważną częścią platformy RMF Classic+ jest Plusomat, którego oferta jest coraz bogatsza. To system benefitów, z których mogą korzystać użytkownicy. Do tej pory mogli oni zdobyć m.in. bilety na koncerty: Harry’ego Stylesa, Stinga czy Coldplay oraz wejściówki do kin oraz teatrów. Jesienią będzie można zawalczyć o zaproszenia na Simply Red oraz Backstreet Boys, których muzyka od lat jest wykorzystywana w serialach i filmach. Pojawią się także wejściówki na spektakle Teatru 6.piętro.

Strategiczna współpraca z Wydawnictwem Literackim pozwoliła na przygotowanie specjalnej puli premierowych książek, które również będą dostępne w Plusomacie. W nadchodzących tygodniach będzie można zdobyć powieści topowych polskich pisarek i pisarzy, w tym Olgi Tokarczuk, a także najnowszą książkę Yuvala Noaha Harariego, która z pewnością stanie się światowym bestsellerem.

BARRAKUZ PROJEKTUJE DLA RMF CLASSIC+

Sporym zainteresowaniem na pewno będzie także cieszyć się limitowana seria grafik, o którą będą mogli ubiegać się użytkownicy RMF Classic+. Jedna z najbardziej popularnych i rozchwytywanych polskich graficzek młodego pokolenia, Barrakuz, została przez nas zaproszona do współpracy. Poprosiliśmy Beatę Śliwińską, by zinterpretowała, czym jest dla niej nasza platforma radiowa oraz najpiękniejsza muzyka filmowa – mówi Michał Zalewski, Head of content & public relations RMF Classic+. Artystka przygotowała dla nas abstrakcyjny plakat, który zostanie wydrukowany w liczbie jedynie 100 sztuk. Chcemy przez to pokazać, że RMF Classic+ to doświadczenie wykraczające poza zmysł słuchu. Tworzone przez nas treści dotyczą dizajnu, literatury, sztuki użytkowej, ekologii i wpływają na nasze postrzeganie świata – wylicza Zalewski.

LISTA PRZEBOJÓW MUZYKI FILMOWEJ W FORMIE PODCASTU

W ofercie RMF Classic+ pojawi się także wyjątkowy podcast. Lista Przebojów Muzyki Filmowej to pierwsza i nadal jedyna tego typu audycja w Polsce. Co tydzień setki, a czasem i tysiące słuchaczy głosuje za pośrednictwem naszej strony na swoje ulubione utwory. Od teraz LPMF-u będzie można słuchać nie tylko w niedzielne wieczory. Dzięki naszej aplikacji Listy, stacji tematycznych i podcastów z audycjami dla subskrybentów, których co miesiąc produkujemy aż osiemdziesiąt, można słuchać o każdej porze dnia i nocy – przekonuje dyrektor programowy RMF Classic, Paweł Pawlik.

RMF CLASSIC+ i HELIOS PREZENTUJĄ

Nowością jest również długofalowa współpraca z siecią kin Helios. W ramach cyklu specjalnych seansów w 52 dwóch kinach w Polsce, realizowanych pod nazwą „RMF Classic+ i Helios prezentują”, widzowie będą mogli zobaczyć filmy, w których istotną rolę odgrywa ścieżka dźwiękowa oraz muzyka. Tuż przed pokazami ich uczestnicy zobaczą materiały video przygotowane przez dziennikarki RMF Classic, które tworzą audycje i podcasty dla subskrybentów RMF Classic+. Zwrócą w nich uwagę na istotne elementy muzyki filmowej, przedstawią ciekawostki związane z samymi produkcjami oraz opowiedzą o kompozytorach i artystach.

Dla widzów w kinach przygotowano ofertę zniżkową na zakup dostępu do platformy, zaś obecni subskrybenci będą mogli zawalczyć o bezpłatne zaproszenia na filmy. A zobaczyć będzie można m.in. „Avatara”, najnowszą hiperprodukcję Walt Disney Animation Studios pt. „Dziwny świat”, czy dokument o Whitney Houston. Przed każdym z pokazów specjalnych w ramach cyklu, użytkownicy platformy będą mogli także wysłuchać specjalnego podcastu, który będzie wprowadzeniem do seansu, a nagrywać go będą eksperci z RMF Classic i sieci Helios.

JESIENNE NOCE I DNIE Z NAJPIĘKNIEJSZĄ MUZYKĄ FILMOWĄ

Jesienne noce i dni z RMF Classic+ zapowiadają się ekscytująco. Warto zaznaczyć, że RMF Classic+ jest unikatową platformą radiową, która łączy to, co najlepsze w RMF Classic, czyli najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną bez reklam z wieloma korzyściami i bonusami dla użytkowników. To jedyna tego typu usługa w Polsce, do której dostęp można uzyskać poprzez zakup dostępu na 3-, 6- lub 12 miesięcy przy płatności jednorazowej lub skorzystać z oferty automatycznie odnawialnej za jedyne 9,90 zł miesięcznie z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

Dołącz do tysięcy subskrybentów RMF Classic+ na www.rmfclassic.pl/plus

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic