Harry Styles z szacunku dla ofiar strzelaniny w Kopenhadze odwołał koncert w tym mieście

W ostatnią niedzielę w jednym z centrów handlowych w stolicy Danii doszło do strzelaniny, w wyniku której śmierć poniosły trzy osoby, a kilka innych zostało poważnie rannych. Na tę tragedię natychmiast zareagował Harry Styles. Muzyk odwołał swój koncert, który miał się tam odbyć w niedzielny wieczór. „Podobnie jak mieszkańcy Kopenhagi, mam złamane serce” – napisał artysta na Twitterze.

Harry Styles z szacunku dla ofiar strzelaniny w Kopenhadze odwołał koncert w tym mieście
fot. PAP/EPA

3 lipca w nowoczesnym centrum handlowym Field’s w Kopenhadze doszło do strzelaniny. Uzbrojony w karabin 22-letni Duńczyk otworzył ogień do znajdujących się tam ludzi. Jak wieczorem poinformował szef tamtejszej policji, w wyniku zdarzenia zmarły trzy osoby, trzy kolejne są w stanie krytycznym. Motywy sprawcy na razie nie są znane. Agencja Reuters donosi, że wszczęto poszukiwania jego ewentualnych wspólników. „Organizujemy duże śledztwo i koncentrujemy naszą działalność operacyjną na terenie Kopenhagi do czasu, aż będziemy mogli orzec z absolutną pewnością: był sam” – powiedział inspektor Soren Thomassen.

„Dania padła ofiarą okrutnego ataku. Kilka osób zginęło. Jeszcze więcej zostało rannych. Niewinne rodziny robiące zakupy lub jedzące na mieście. Dzieci, młodzież i dorośli. Nasza piękna i zazwyczaj tak bezpieczna stolica zmieniła się w ułamku sekundy. Zostaliśmy brutalnie wyrwani ze słonecznego lata, które dopiero się rozpoczęło. To niepojęte, wstrząsające i tak bezsensowne. Chcę zachęcić wszystkich Duńczyków, aby stali ze sobą ramię w ramię i wspierali się nawzajem w tym jakże trudnym czasie” – skomentowała tę tragedię premier Danii Mette Frederiksen w udostępnionym mediom oświadczeniu.

Na strzelaninę natychmiast zareagował Harry Styles, który w niedzielny wieczór miał dać koncert w kopenhaskiej Royal Arena w ramach trasy Love On Tour. Muzyk odwołał swój występ, o czym poinformował fanów w zamieszczonym na Twitterze emocjonalnym poście. „Podobnie jak mieszkańcy Kopenhagi, mam złamane serce. Uwielbiam to miasto. Ludzie są tu tacy ciepli i pełni miłości. Jestem zdruzgotany myśląc o ofiarach, ich rodzinach i wszystkich, którzy cierpią z tego powodu. Przykro mi, że nie mogliśmy być razem na koncercie. Proszę, opiekujcie się sobą” – napisał gwiazdor. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic