ON AIR
od 11:00 Odlotowe lato zaprasza: Dariusz Stańczuk

Harry Styles rusza się jak Jagger? O tym „łudzącym” podobieństwie mówi sam Jagger

Co jakiś czas wśród fanów młodego wokalisty Harry`ego Stylesa pojawia się opinia, że przypomina on legendę rocka, Micka Jaggera. Podobieństwo ma dotyczyć zarówno wyglądu, umiejętności wokalnych, jak i ruchów scenicznych. Do tych komentarzy w jednym z wywiadów odniósł się sam frontman The Rolling Stones.

Harry Styles rusza się jak Jagger? O tym „łudzącym” podobieństwie mówi sam Jagger
Fot. Universal Music

Od boysbandu do kariery solo

Harry Styles stał się sławny dzięki występom w zespole One Direction. Członkowie boysbandu błyskawicznie zostali idolami nastolatek. Zespół zawiesił działalność w 2016. A jego członkowie, już bardziej dorośli, postawili na karierę solową. Obecnie 28- letni Styles jest zdobywcą wielu nagród, a jego kolejne utwory zyskują status hitów na międzynarodową skalę.

Mick i Harry

I na tym sława Harry`ego wydaje się nie kończyć, bo słuchacze porównują młodego artystę do rockowej legendy, samego Micka Jaggera. Internauci doszukują się wizualnego podobieństwa między członkiem Stonesów z czasów jego młodości a Stylesem. Panów ma łączyć chociażby słabość do odważnego makijażu i specyficznych kreacji.

Opinia Jaggera

Na temat domniemanego podobieństwa wypowiedział się sam Jagger w „The Sunday Times”: „Lubię Harry’ego, mam z nim dobry kontakt. Jednak prawda jest taka, że na początku kariery miałem na sobie znacznie więcej makijażu, byłem bardziej androgyniczny. Bądźmy szczerzy, on ma zupełnie inny głos, inaczej rusza się na scenie. Jest jedynie w bardzo powierzchowny sposób podobny do młodszej wersji mnie i to by było na tyle”.

Szacunek przede wszystkim

Z kolei sam Styles często podkreśla, że Mick Jagger wywarł ogromny wpływ na jego twórczość. A frontmana Stonesów określił mianem: „najfajniejszego faceta na świecie”. Jagger kilka lat temu powiedział też o młodszym koledze: „To bardzo ciekawy gość. A na dodatek bardzo przyzwoity chłopak”.

Widzicie między nimi jakieś podobieństwo?

 

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic
Ankieta RMF Classic