Dzięki serialowi „Stranger Things” renesans popularności przeżywa także "Master Of Puppets" Metalliki

Utwór wykorzystany w serialu pochodzi z trzeciego albumu studyjnego zespołu, wydanego 3 marca 1986 roku. Wybrzmiał on w finałowym odcinku serialowego hitu Netflixa. Przy serialowej wersji utworu pracował 17-letni syn basisty Metalliki – Tye Trujillo. Jak poinformował w mediach społecznościowych jego ojciec - "syn wprowadził do utworu dodatkowe partie gitarowe".

Dzięki serialowi „Stranger Things” renesans popularności przeżywa także "Master Of Puppets" Metalliki
fot. PAP/EPA

W dokończeniu czwartego sezonu „Stranger Things”, które trafiło na platformę 1 lipca, jeden z bohaterów, Eddie Munson (w tej roli Joe Quinn) chwyta za gitarę i wykonuje coś, co nazywa „najbardziej metalowym koncertem w historii”. Fani Metalliki od razu wyłapują szaloną wersję słynnego przeboju Metalliki „Master Of Puppets”.

Od tego momentu utwór ten zaczął swoją wspinaczkę na liście Top 50 Global Spotify (czyli najczęściej streamowanych utworów) i na razie doszedł tam do numeru 26. Nie jest to może tak spektakularny powrót, jak „Running Up That Hill” Kate Bush, ale można przypuszczać, że utwór kalifornijskiego giganta metalu również niebawem znajdzie się na topie owego notowania. Tym bardziej, że serialowa wersja „Master Of Puppets” znacząco różni się od tej z 1986 roku.

Jak pochwalił się basista Metalliki Robert Trujillo – w nagraniu tej wersji wziął udział jego 17-letni syn Tye. Dumny tata umieścił na swoim koncie instagramowym zrzut ekranowy z napisów końcowych serialu, gdzie widnieje nazwisko jego syna i dodał, że Tye „wprowadził do utworu dodatkowe partie gitarowe”.

Tye Trujillo uważany jest za ogromny talent muzyczny. Miał 12 lat, gdy zastąpił basistę Reginalda „Fieldy” Arvizu podczas trasy koncertowej zespołu Korn w Ameryce Południowej (po tym, gdy Fieldy nie był w stanie zagrać z powodu „nieprzewidzianych okoliczności”). Teraz zagrał kilka koncertów jako basista metalowej grupy Suicidal Tendencies (zastępuje regularnego basistę Roberto „Ra” Díaza, który gra na basie w Korn). Tye jest także członkiem własnej, trzyosobowej grupy Ottto.

Pełna ścieżka dźwiękowa z czwartego sezonu „Stranger Things” („Stranger Things: Soundtrack From The Netflix Series, Season 4”), zawierająca m.in. wspomniany kawałek Metalliki, singiel Kate Bush z 1985 roku „Running Up That Hill”, a także utwory m.in. zespołów KISS, Journey, Talking Heads, The Beach Boys i innych – ma się pojawić na płytach CD i winylowych jeszcze w tym roku (9 września CD, 4 listopada – dwupłytowy zestaw analogowy). Na razie utworów tych można słuchać na platformach streamingowych. (PAP Life)

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic