David Bowie po raz kolejny „stał się” lalką Barbie. Wszystko z okazji 50. rocznicy wydania albumu "Hunky Dory"

Firma Mattel odpowiedzialna za produkcje wielu serii zabawek, w tym Barbie, przy tworzeniu nowego modelu kultowej lalki po raz kolejny postawiła na inspirowanie się sławnymi osobami. Tym razem wybrano Davida Bowiego. W ten sposób świętowano 50. rocznicę wydania albumu „Hunky Dory”. Strój lalki wzorowany jest na tym, który mogliśmy oglądać w teledysku "Life of Mars?".

David Bowie po raz kolejny „stał się” lalką Barbie.  Wszystko z okazji 50. rocznicy wydania albumu "Hunky Dory"
Fot.PAP/EPA

Projektując lalkę inspirowaną brytyjskim muzykiem, i tym razem pomysłodawcy zdecydowali się sięgnąć po jeden z najbardziej charakterystycznych wizerunków Bowiego. Jak czytamy na stronie Mattel, spośród rozlicznych stylizacji muzyka wybór padł na pudrowo – niebieski garnitur. Strój lalki jest dokładną repliką tego, co muzyk miał na sobie w teledysku „Life on Mars?”, utworze pochodzącym z płyty, której wydanie Mattel postanowiła uczcić.

Poza wspomnianym już garniturem, lalka odziana jest w charakterystyczną pasiastą koszulę, krawat, buty na platformie. Oczywiście, nie mogło zabraknąć typowej dla Bowiego fryzury i niebieskiego makijażu oka. Za cały projekt odpowiadała Linda Kyaw-Merschon.

„To hołd dla Bowiego – jego strój, makijaż, rysy twarzy – miały w pełni naśladować wygląd artysty - lalka wciąż wygląda jak Barbie, ale również jak Bowie” - podkreśla Linda Kyaw-Merschon. Zabawkę w cenie 50 dolarów można kupić m.in. na stronie Mattele Creations. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic