Bono napisał autobiografię. Do księgarni trafi już w listopadzie

Pogłoski o autobiografii Bono pojawiają się już od kilku lat. Niedawno muzyk ogłosił, że zakończył pracę nad książką. Wspomnienia lidera U2 trafią do księgarni już 1 listopada.

Bono napisał autobiografię. Do księgarni trafi już w listopadzie
Fot.PAP/EPA

Jak czytamy w komunikacie prasowym, książka będzie nosić tytuł „Surrender: 40 Songs, One Story”. Zawiera 40 rozdziałów, każdy z nich nosić będzie tytuł piosenki U2 i zostanie okraszony autorską ilustracją piosenkarza. W swoich wspomnieniach muzyk powraca do lat młodości, początków kariery i pracy charytatywnej, opisuje też bardzo trudne momenty, jak nagła śmierć matki. Iris Hewson zmarła, gdy Bono był nastolatkiem.

W tym samym komunikacie lider U2 wyjaśnił również, dlaczego swoje wspomnienia zatytułował słowem „surrender”, czyli poddanie się. „Dorastałem w Irlandii w latach 70., z uniesionymi pięściami. Wtedy poddanie się nie wchodziło w grę. [...] I nadal zmagam się z tym najbardziej upokarzającym rozkazem. W zespole, w moim małżeństwie, w mojej wierze, w działaniach społecznych” - wyznał piosenkarz i dodał, że to słowo idealnie pasuje do opowieści o nieustępliwości, jaką jest jego autobiografia.

Wspomnienia Bono czytał już wydawca i redaktor książki, Reagan Arthur. W rozmowie z „The Guardian” zapewnił, że będzie prawdziwa gratka dla fanów U2, bo wokalista tej grupy opisał wiele nieznanych, czasem dramatycznych historii. „Książka „Surrender” jest szczera, intymna i głęboka – to niezwykłe wspomnienie niezwykłego życia” - podsumował. Książka ukaże się 1 listopada.

Źródło:PAP Life

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic