Informacje

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu Online

Dodano:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu Online

W oczekiwaniu na powrót do murów Zamku zachęcamy, by korzystać z naszych zasobów multimedialnych. Na kanale You Tube znajdziecie m.in. zapisy debat i spotkań, na portalu zamekczyta.pl – relacje z literackiej działalności CK ZAMEK (pojawiają się nowe teksty!), na stronie internetowej (zakładka: nasze wydawnictwa) możecie przeglądać zamkowe katalogi, broszury i foldery.

Już w czasie w epidemii przygotowaliśmy wirtualne zwiedzanie wystaw: „Nieznany Impresjonizm. Manet, Pisarro i im współcześni” oraz "Mistrz Ilustracji: Janusz Grabiański”. W każdej chwili możecie też wrócić w internecie na wystawę „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”.

W sieci kontynuowane są zajęcia w zamkowych pracowniach dla zapisanych uczestników. Udostępniamy i polecamy filmy na fb festiwalu OFF CINEMA. W maju planujemy kolejną odsłonę Klubu Krótkiego Kina on-line, który cieszył się dużym zainteresowaniem w kwietniu.

W maju wystartuje blog Centrum Praktyk Edukacyjnych – przestrzeń do prezentacji działań społecznych i edukacyjnych, dla których wspólnym mianownikiem jest kultura. Chcemy:
- pokazywać przedsięwzięcia, w których społeczności odgrywają pierwszoplanową rolę,
- mówić o działaniach nastawionych na wzrost empatii i szacunku dla różnorodności,
- pokazywać co mogą dawać badania sektora kultury,
- rozmawiać z ludźmi, którzy sprawiają, że kultura jest użyteczna społecznie.

Dzięki wsparciu z programu Bardzo Młoda Kultura uruchamiamy Telefoniczny Poradnik –
telefoniczne dyżury ekspertek i ekspertów, oferujących konsultacje dla nauczycieli, edukatorów, animatorów i aktywistów, którzy potrzebują porady, m.in. jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii, jak pracować i wesprzeć uczniów w nauce zdalnej oraz sytuacji niepewności. (szczegóły: cpe.ckzamek.pl)

Zachęcamy, by śledzić profil fb CK ZAMEK, na którym będziemy zamieszczać rekomendacje i pomysły zamkowej ekipy na spędzanie czasu w czterech ścianach. Wystartowaliśmy także z akcją „Bilet Otwarty”. Już teraz można kupić bilet na seans w Kinie Pałacowym (12 zł) albo na pozostałe wydarzenia CK ZAMEK (20 zł) oraz otrzymać prezenty (wejściówka na zwiedzanie odnowionych wnętrz Zamku z przewodnikiem albo zestaw katalogów Galerii Fotografii pf) do wykorzystania po zakończeniu stanu epidemii i otwarciu drzwi do CK ZAMEK. Szczegóły: ckzamek.pl

 • 06:21 Edvard Grieg Peer Gynt (Solveig's Song)
 • 06:27 Georg Friedrich Haendel Kapłan Zadok
 • 06:30 Grzegorz Markowski, Włodzimierz Korcz 07 zgłoś się
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 352, Sunday, 28 March 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 3
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic