Bliskie Spotkania - POSŁUCHAJ!

Mogą to być spotkania zarówno z ciekawymi artystami, jak i interesującymi miejscami zawiązanymi z kulturą i sztuką. Niedzielne przedpołudnia proszę zarezerwować sobie na

"BLISKIE SPOTKANIA" w RMF Classic!


Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze" po raz pierwszy w historii wystąpił w Islandii. Soliści, chór i orkiestra pod dyrekcją Jacka Bonieckiego (razem z opieką techniczną to prawie 100 osób!) zaprezentowali podczas czterech koncertów najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. RMF Classic im towarzyszyło, Natalia Grzeszczyk opowiadała o całym tym wydarzeniu podczas specjalnej świątecznej audycji.

Posłuchaj jeszcze raz!


Solową karierę zaczęła albumem „Mój Bigbit”, sprzedając tę płytę w 15-tysięcznym nakładzie. Otrzymała za ten album „Fryderyka" – i to w czterech kategoriach. Potem była płyta "Genesis" i hołd dla artystów lat 60. i 70. Był też debiut z zespołem niXes w nurcie muzyki psychodelicznej i neo hippie, a jesień 2019 roku to jej najnowsza płyta „Przebudzenie”, gdzie w nurcie retro znów sięgnęła po bigbit.

Ania Rusowicz była gościem Dariusza Stańczuka 14 grudnia 2019 roku.

Posłuchaj jeszcze raz!


Bliskie Spotkania z profesorem Leszkiem Balcerowiczem - to rozmowa w 30 lat po transformacji o tym jak wyglądają tamte czasy z perspektywy trzech dekad. To także rozmowa o tym jak uprawianie wyczynowo sportu może przydać się na fotelu wicepremiera.

Posłuchaj jeszcze raz!

fot.Adam Golec


Posłuchajcie jeszcze raz "Bliskich Spotkań o pięknie"!

Piękno ludzkiego ciała, piękno naturalne i obecnie coraz śmielej poprawiane - było bohaterem Bliskich Spotkań 19 października 2019.


Mariusz Szczygieł, laureat Literackiej Nagrody Nike w Bliskich Spotkaniach RMF Classic! Rozmawiała Małgorzata Bugaj.

Posłuchaj jeszcze raz!


28 września gościem Bliskich Spotkań RMF Classic był Zbigniew Preisner!

Przy kawie, z zapachem fajki w tle, kompozytor opowiedział jak zaczęła się jego artystyczna droga, od autodydakty do światowej sławy. Rozmawiała Jadwiga Polus.

Posłuchajcie jeszcze raz!


Bliskie Spotkania RMF Classic z Joanną Bator - posłuchaj raz jeszcze!

Joanna Bator całe lato intensywnie pracowała i pracuje nadal nad swoją nową powieścią. Znalazła dla nas chwilę i zaprosiła do siebie, do Podkowy Leśnej.

Z pisarką rozmawiała Małgorzata Bugaj.


Bliskie Spotkania z Gdyni na bis!

Posłuchaj rozmowy z Agnieszką Holland, Maciejem Przeprzycą i Lechem Majewskim

Na chwilę przed galą Magda Miśka-Jackowska spotkała się w Gdyni z twórcami konkursowych filmów – Lechem Majewskim, Agnieszką Holland i Maciejem Pieprzycą. Wieczorem okazało się, że wśród nich jest aż dwójka laureatów Lwów!

Posłuchajcie rozmowy!


Anna Seniuk w Bliskich Spotkaniach RMF Classic - posłuchaj rozmowy z aktorką!

Z okazji krakowskiej premiery "Pchły Szachrajki" w Teatrze Groteska gościem "Bliskich Spotkań" była reżyserka spektaklu, wybitna aktorka teatralna i filmowa - Anna Seniuk.

Posłuchajcie rozmowy, która odbyła się na antenie RMF Classic 14 września.

Z aktorką rozmawiała Marta Kubala.


Józef Tischner w Bliskich Spotkaniach RMF Classic - Posłuchajcie raz jeszcze!

Bohaterem Bliskich Spotkań RMF Classic był Józef Tischner - filozof, pisarz, ksiądz. Wspominamy go z jego biografem, autorem książki "Alfabet Tischnera", Wojciechem Bonowiczem. 

Rozmawiała Małgorzata Bugaj.


Stanisław Radwan w Bliskich Spotkaniach RMF Classic

Rozmawiała Małgorzata Bugaj.


Tomasz Sikora - posłuchajcie rozmowy z fotografem

Rozmawiał Michał Matus.


KORTEZ - posłuchajcie rozmowy z artystą!

Rozmawiała Marta Kubala.


Katie Melua - posłuchajcie rozmowy z artystką!

Rozmawiała Marta Kubala.


Bliskie Spotkania: 2cellos w Polsce!

Rozmawiała Jadwiga Polus


POSŁUCHAJ BLISKICH SPOTKŃ Z AGNIESZKĄ HOLLAND!
Rozmawia Magda Miśka-Jackowska


BLISKIE SPOTKANIA z Marcinem Wichą - POSŁUCHAJMY!
Grafik, rysownik, publicysta, autor książki „Jak przestałem kochać design”…

MARCIN WICHA był gościem Dariusza Stańczuka w niedzielę 10 kwietnia 2016

Posłuchaj!


Bliskie Spotkania z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy!

Cóż za piękny jubileusz! Kino ma już 120 lat, a 6 marca Andrzej Wajda obchodził 90. urodziny!
To były na urodzinowe, mistrzowskie Bliskie Spotkania w RMF Classic!
O reżyserze, który „ma młodą duszę” i „nigdy nie był w pracy” opowiedzieli: Ewa Brodzka - reżyser obsady filmów Andrzeja Wajdy, kierownik produkcji. Przy obsadzie współpracuje z Andrzejem Wajdą od "Pana Tadeusza". Razem robią teraz "Powidoki".

Posłuchaj!

Magda Miśka-Jackowska


Nie unika tematów trudnych i niebezpiecznych. Nie lubi słowa „nie”. Stawia na bohatera. Mówi, że dobry bohater jest gwarancją udanego filmu. Uważa, że do tej pory nie zmarnowała ani minuty swojego życia.

EWA EWART
dokumentalistka opowiedziała w Bliskich Spotkaniach mniej o sobie, bo strzeże spraw prywatnych, a więcej o swojej pracy.

Posłuchaj!

Ewa Stanek-Misiąg 


2cellos w pierwszym wywiadzie dla polskiej publiczności! POSŁUCHAJ!

Bliskie Spotkania z duetem wiolonczelowym

Emisja wywiadu odbyła się 29 marca 2015 r.
Wywiad zrealizowano w Londynie.

Posłuchaj!
Zapraszają Jadwiga Polus i Bogdan Frymorgen


KRYSTYNA JANDA - zdobywczyni Złotej Palmy w Cannes i tytułu Człowieka Wolności, aktorka i reżyser,

w niedzielę 8 lutego była gościem DARIUSZA STAŃCZUKA.

POSŁUCHAJ!

 


Bliskie Spotkania '2015 otwierał Aleksander Doba

albo sam, albo wcale

POSŁUCHAJ

Ewa Stanek-Misiąg 


Zdzisława Sośnicka w bliskich spotkaniach tuż przed Sylwestrem

Sukienki? Nie. Ale piosenki to bym głaskała. Niektóre bardzo... 

POSŁUCHAJ!

Ewa Stanek-Misiąg


Właśnie ukazała się nowa płyta Grzegorza Turnaua - "7 widoków w drodze do Krakowa". To cykl piosenek i tematów, inspirowany odkrytymi w pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w. Odkrył je podczas remontu przyjaciel artysty, wybitny oboista Mariusz Pędziałek.

Posłuchaj raz jeszcze wyjątkowej rozmowy z Grzegorzem Turnauem i Mariuszem Pędziałkiem!

Magda Miśka-Jackowska

POSŁUCHAJ!


Jako klasycznie wykształcony muzyk Andrzej Zieliński, wraz z młodszym bratem Jackiem, grając w różnych formacjach od początku lat 60. na nieco proletariackiej bigbeatowej scenie, dość szybko zaczął grać… w swojej własnej lidze.

Jubileuszowe Bliskie Spotkania z Andrzejem Zielińskim odbyły się w niedzielę 19.10.2014.

Dariusz Stańczuk

POSŁUCHAJ!


To były Bliskie Spotkania z fenomenem zawodowej wszechstronności, z aktorem o niespotykanej nie tylko w Polsce skali głosu i talentu.

Piotr Fronczewski zgodził się na rozmowę o teatrze, gdzie „rasowy” aktor powinien wracać, bo teatr aktora weryfikuje. Było o Gustawie Holoubku, który dla Pana Piotra dowodem na istnienie Pana Boga, o kinie, dla którego trzeba być "światłoczułym".

W niedzielę 18 maja w RMF Classic Piotr Fronczewski był gościem Dariusza Stańczuka

POSŁUCHAJ!


Bliskie Spotkania komentuje Włodzimierz Szaranowicz

Należy do czołówki polskich komentatorów sportowych. Nagradzany przez słuchaczy i widzów. Jego specjalnością są skoki narciarskie i lekkoatletyka.

Towarzyszył nam, kiedy medale olimpijskie zdobywali Robert Korzeniowski, Adam Małysz, Kamil Stoch. To były niezapomniane chwile, nie tylko dzięki sportowcom.

Włodzimierz Szaranowicz był  moim gościem w niedzielę 25.maja, zapraszam.

Ewa Stanek-Misiąg  

POSŁUCHAJ!


„Chodzi o to, żeby ktoś tu powrócił. Żeby ludzie, którzy go otaczają zrozumieli wartość tego, jakim życie jest darem i cudem”- powiedziała RMF Classic EWA BŁASZCZYK.

Aktorka Teatru Studio w Warszawie. Założycielka Kliniki „Budzik”, pomagającej dzieciom po ciężkich urazach mózgu. Tegoroczna laureatka MocArtów w kategorii Człowiek Roku!

W uzasadnieniu nagrody czytamy - za przykład ogromnego hartu ducha i duszy, za niezwykły w dzisiejszych czasach altruizm i za determinację w walce o przetrwanie kliniki.

Bliskie Spotkania z Ewą Błaszczyk odbyły się 9 marca.

Posłuchajmy!

Zaprasza Jadwiga Polus

 


O relacji ojciec – syn, o życiu zdeterminowanym przez Teatr, istocie aktorstwa  i  o „męskich sprawach” rozmawiałem z Janem i Błażejem Peszkami.

Tomasz Piekarski

POSŁUCHAJ!

 


Projektuje samochody, pojazdy specjalistyczne, wnętrza kolejowe, stacje benzynowe, architekturę. Współpracownik Ferrari, uczeń mistrza Pininfariny - od kilku lat ponownie w Polsce.  

Razem zrealizowaliśmy „projekt Bliskie Spotkania”. Janusz Kaniewski był moim gościem w niedzielę 12 stycznia 2014 roku.

Zapraszam - Dariusz Stańczuk 

POSŁUCHAJ!


PAWEŁ ŁOZIŃSKI, urodzony w 1965 roku w Warszawie reżyser, scenarzysta i producent filmów dokumentalnych spotkał się z nami w niedzielę, 26. stycznia.

Ewa Stanek - Misiąg

POSŁUCHAJ!

 

 


pisarz, scenarzysta, dramaturg / warszawiak, nowojorczyk / JANUSZ GŁOWACKI był gościem RMF Classic w niedzielę 15.12.13  / zapraszam, 

Ewa Stanek - Misiąg

 

POSŁUCHAJ!


Plakaty robi od ponad 35 lat. Ten rok był dla niego jubileuszowy.

Wyruszyłem nawet w trasę, jak jakiś rockman...o czym zawsze marzyłem. Chciałem występować na scenie, ale mój tato stwierdził, że to za głośne hobby. Trafiłem do świata malarzy i grafików – mówi Andrzej Pągowski.

Jedna z najważniejszych postaci w świecie artystów grafików. Uczeń Waldemara Świerzego, spadkobierca Polskiej Szkoły Plakatu, właściciel agencji reklamowej, esteta w każdym calu.

Andrzej Pągowski był gościem  Bliskich Spotkaniach 29 grudnia 2013 roku.

Ewelina Pacyna, zapraszam raz jeszcze w podróż do świata, którego już nie ma.

 

POSŁUCHAJ!


Najbardziej zapracowany polski muzyk. Komponuje, uczy, gra. Jazzman w filharmonii, od dawna łączący muzyczne gatunki i muzycznych bohaterów. Od kilkunastu dni w prestiżowym gronie nominowanych do Grammy Awards 2014. Po kilku latach wrócił do najpiękniejszych polskich kolęd.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Włodek Pawlik i Magda Miśka-Jackowska

POSŁUCHAJ!

 


Jedna z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek swojego pokolenia, która zaraża optymizmem jak nikt inny, bo jak mówi - „taki już ma charakter dawcy”. Aktorka Jerzego Jarockiego i Krystiana Lupy. Niezapomniana Gola Riedel w filmie Skazany na bluesa w reż. Jana Kidawy Błońskiego.

Dla bliskich po prostu Fraszka!

Bliskie Spotkania z Jolantą Fraszyńską - POSŁUCHAJ!

Jadwiga Polus

 


WIKTOR ZBOROWSKI z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej dał się namówić na szczerą rozmowę, i w ramach cyklu „Bliskie Spotkania” był gościem Dariusza Stańczuka,w niedzielę 20 października 2013. 

 

POSŁUCHAJ!


Kayah jakiej nie znacie, w orientalnym poranku RMF Classic z nutką słodkiej nostalgii.

Tuż przed oficjalną premierą (5 listopada) nowej płyty KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA artystka była gościem Bliskich Spotkania RMF Classic.

POSŁUCHAJ!

Jadwiga Polus


Artysta wszechstronny: pianista, kompozytor, dyrygent, aranżer i producent…

Tuż po premierze długo oczekiwanego albumu Composer’s Concert Live (premiera 20 września 2013), naszym gościem był KRZYSZTOF HERDZIN, prawdziwy człowiek – orkiestra!

POSŁUCHAJ!

Jadwiga Polus


Bliskie Spotkania z Justyną Bargielską

Mówi, że już wyrosła z „trzpiota rozpie….jącego chatkę poezji naszej”, jak ją kiedyś celnie nazwano. Ale wciąż idzie jak taran, torując sobie drogę na sam szczyt pisania, po polsku.

POSŁUCHAJ!

Ewa Stanek

 


Bliskie Spotkania z Jackiem Cyganem

„Po co łączą słowo z dźwiękiem kompozytor i ten drugi…?”

Ten drugi… a właściwie w wielu wypadkach ten pierwszy był gościem Bliskich Spotkań w RMF Classic!

POSŁUCHAJ!

Magda Miśka-Jackowska

 


W krainie Jerzego Wasowskiego

Uważał, że sztuka musi wzbudzać emocje i pomagać żyć, bo życie jako takie jest dosyć ciężkie.  „Pogodny, piekielnie smutny facet” mówiła o nim żona. Ostatniego dnia maja przypadały urodziny Jerzego Wasowskiego. W tym roku to byłaby setka.

Rocznicę tę okrągłą uczciliśmy w RMF Classic Bliskimi Spotkaniami. Udział w nich wzięła rodzina, najbliższa oraz grono wiernych wykonawców, czyli: Monika i  Grzegorz Wasowscy, Ewa Bem, Magda Umer i Bogdan Hołownia.

Były prezenty – jubileuszowy album i nuty.

Ewa Stanek

POSŁUCHAJ!


Lech Majewski


Bliskie Spotkania o muzyce, kinie, sukcesach i niezależności.

Zapraszam raz jeszcze, Magda Miśka-Jackowska

 

Posłuchaj


gdy jasne słońce świeci rano / lub noc gwiaździsta jest jak kryształ  / człowiek przed siebie patrzy śmiało / i myśli to co zawsze myślał

Lekarz neurolog, autor piosenek i ich wykonawca, lider Elektrycznych Gitar Kuba Sienkiewicz wystąpił w RMF Classic 21.04.2013. Rozmawialiśmy o muzyce i medycynie. Zahaczyliśmy też o historię.

Ewa Stanek

 

Posłuchaj


Tylko one, góry, stoją niewzruszone, z niezależnym od pogody majestatem.

Bo w świecie alpinistów i himalaistów sporo zmian - na przestrzeni dziejów wysokogórskiej wspinaczki. Zmieniają się technologie, komunikacja, także organizacja i dokumentowanie wypraw i wejść na szczyty. O tym - także w kontekście ostatniej nieudanej polskiej wyprawy na Broad Peak – rozmawialiśmy w niedzielę 24 marca w RMF Classic.

BLISKIE SPOTKANIA WŚRÓD LUDZI GÓR - zapraszam, Dariusz Stańczuk

Posłuchaj 


zawsze chętnie witam piękno

Jaga Hupało w rozmowie z Ewą Stanek

Zadebiutowała od razu na największej scenie Europy, w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie w „Madame Butterfly”. Współpracuje z Teatrem Polskim i Teatrem Roma. Angażuje się w pokazy mody, sesje do takich  magazynów, jak „Elle”, czy „Twój Styl”.  Tworzy fryzury.  Na co dzień w pracowni przy Burakowskiej.  Born To Create.

JAGA HUPAŁO  w Bliskich Spotkaniach 17.02.1013

 Posłuchaj


Świat Marka Grechuty przywołują specjalni goście: Danuta Grechuta, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Marek Czuryło i Grzegorz Turnau.

Te wspomnieniowe Bliskie Spotkania miały miejsce 21 października. Z gośćmi rozmawiał Dariusz Stańczuk

Posłuchaj 

 


Dorota Masłowska wystąpiła w Bliskich Spotkaniach 14 października.  

Rozmawiała z nią Ewa Stanek.

Posłuchaj  

 

 


 

 

 • 03:41 Włodek Pawlik Somewhere Over the Rainbow
 • 03:48 Yaara Tal, Clara Schumann Romance No.3 Moderato
 • 03:52 Tomaso Albinoni Concerto in F major for 2 Oboes Opus 9 No.3 (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 302, Sunday, 12 January 2020
 • 1
  Krzysztof Zalewski
  Kurier
  Kurier
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic