Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Poznań cechuje nie tylko malownicza architektura starego miasta, ale i nowoczesne budownictwo powstające dalej od centrum i na przedmieściach. To w nim łączą się dogodne warunki dla rozwoju przemysłu, logistyki i turystyki. Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu – sprawdź, w jakiej dzielnicy warto zamieszkać.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Poznań to siódme największe miasto w Polsce  i piąte pod względem liczby  mieszkańców, których stale przybywa. Stanowi ważne centrum rozwoju nowego biznesu, dzięki atrakcyjnemu położeniu blisko zachodniej granicy i doskonałej infrastrukturze istotnej w logistyce. To z kolei sprawia, że osiedla się tam coraz więcej osób z kraju i z zagranicy. Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu cieszą się popularnością także ze względu na swoją urokliwą zabytkową architekturę oraz wiele imprez kulturowych. Dowiedz się, jak wygląda rynek mieszkaniowy w Poznaniu i gdzie warto zamieszkać.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu wciąż w cenie

Wbrew obawom deweloperów mieszkania na sprzedaż w Poznaniu po chwilowym spadku zainteresowania w trakcie trwania epidemii koronawirusa nie zanotowały radykalnych zmian. Popyt na mieszkania zarówno w centrum, jak i na obrzeżach szybko zaowocował wzrostem cen, mimo że rynek ten jest dość specyficzny. To w Poznaniu kupisz tańsze mieszkania w centrum z rynku wtórnego, z kolei większy kapitał pochłonął inwestycje mieszkaniowe w nowym budownictwie na obrzeżach miastach. Tam też najczęściej lokowanie są galerie handlowe i biurowce, które stanowią centrum rozwoju biznesu dużych firm polskich i zagranicznych.

 

Niemniej jednak mieszkania na sprzedaż w Poznaniu cieszą się ogromną popularnością z wielu ważnych czynników takich jak: prężnie rozwijający się przemysł, milionowe inwestycje, bardzo dobrze rozwinięta sieć komunikacyjna z zachodem Europy. To wszystko sprawia, że chętnie przybywa tu nowa siła robocza. Z drugiej strony, świetnie rozwinięta turystyka, mnóstwo wydarzeń kutrowych oraz liczne uczelnie sprawiają, że jest to rynek idealny pod wynajem mieszkań dla turystów i studentów.

Czy wiesz, w której dzielnicy Poznania warto zamieszkać?

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu – jaką dzielnicę wybrać na wymarzone lokum?

Największą popularnością cieszą się mieszkania na sprzedaż w Poznaniu na Starym i Nowym Mieście. Przede wszystkim Stare Miasto oferuje zabytkową architekturę oraz świetnie skomunikowaną sieć dróg. Z drugiej strony, Nowe Miasto obfituje w mnóstwo nowych inwestycji deweloperskich w atrakcyjnych cenach oraz wiele miejsc rekreacyjnych. Równie popularne są mieszkania na sprzedaż w Poznaniu w dzielnicy Grunwald, która stanowi drugą co do wielkości i najsilniej rozbudowywaną dzielnicą Poznania. Dobrze skomunikowana z oddalonym centrum jest marzeniem co piątego poznaniaka.

Mieszkania na sprzedaż w Poznaniu to atrakcyjna oferta zarówno dla rodowitych poznaniaków, jak i dla osób przyjezdnych oraz inwestorów. Nowe inwestycje w połączeniu z zabytkową architekturą i dobrze rozwiniętą turystyką przynosić wiele korzyści dla osób poszukujących mieszkania dla siebie i na wynajem.


Artykuł sponsorowany