Polecamy

Janusz Panasewicz śpiewa w filmie familijnym

fot.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Familijny film "Władcy przygód" jest już na ekranach kin. Piosenkę towarzyszącą obrazowi wykonał Janusz Panasewicz, legenda polskiego rocka i wokalista zespołu Lady Pank.

"Jestem z pokolenia, które wychowało się na zespole Lady Pank i dla nas jest to wielki symbol. Bardzo nam zależało, żeby we Władcach przygód nawiązać do tej fascynacji" - tak o muzycznych inspiracjach mówi Tomasz Szafrański, reżyser i scenarzysta filmu.

"Władcy przygód" opowiadają historię Eddiego, który do naszego świata trafił z krainy Oblivio. Niestety podążają za nim niebezpieczni łowcy głów. Aby wrócić do domu, przybysz będzie musiał skorzystać z pomocy Franka i Izki, szalonych, lecz niezwykle rezolutnych nastolatków.

"Oblivio to kraina zapomnianych piosenek, a Eddie jest rockandrollowcem, który za każdym razem, kiedy zachwyca się światem, mówi: rock and roll. To jego okrzyk radości. Rock and roll ma w sobie optymizm, który chcieliśmy zaszczepić widzom filmu. Mamy również nadzieję, że piosenki Lady Pank nie zostaną nigdy zapomniane" - dodaje reżyser.

Piosenkę "To rock'n'roll", którą zaśpiewał Janusz Panasewicz, napisał hollywoodzki kompozytor Fred Emory Smith, który pracował m.in. przy serialowych "Star Wars: Forces of Destiny". Soundtrack do filmu powstał we współpracy z orkiestratorem Carlem Rydlundem, który pracował między innymi przy takich filmach jak: "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Mroczny Rycerz powstaje", "Dunkierka", "Interstellar" i wiele innych.

Polskie słowa do "To rock'n'roll" napisał Michał Wojnarowski, tłumacz, tekściarz, autor przekładów piosenek filmowych i musicali.

Zespół Lady Pank w ramach promocji swojego nowego albumu "Ballady", zaprezentował w sieci jedyny premierowy utwór na nim zawarty - kompozycja nosi tytuł "Niepoprawni". Poza tą kompozycją na płytę składa się zbiór najwybitniejszych utworów zespołu obecnego na polskiej scenie od ponad 30 lat. Znajdziemy na niej 18 przebojów, takich jak: "Zawsze tam, gdzie ty", "Otul mnie" czy "Wciąż bardziej obcy", które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Autorem słów do piosenki jest Panasewicz, zaś za muzykę odpowiada Jan Borysewicz. (PAP Life)

 • 02:02 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Preludium
 • 02:06 Ennio Morricone Deborah's Theme
 • 02:10 Jan Sebastian Bach III Suita orkiestrowa D-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 282, Sunday, 26 May 2019
 • 1
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 2
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • 3
  Hans Zimmer
  Król lew
  This Land
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic