Do zobaczenia za rok!


Wytwórnia Sony Classical wydała muzykę Jana A.P. Kaczmarka. Dziś światowa premiera płyty w wersji CD!

Wytwórnia Sony Classical wydała muzykę Jana A.P. Kaczmarka do hollywoodzkiej produkcji „Paweł, apostoł Chrystusa”. Dziś światowa premiera płyty w wersji CD.

Wkrótce do kin w Polsce trafi opowieść o św. Pawle z Tarsu w reżyserii Andrew Hyatta, do której muzykę stworzył Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival.

Muzyka do filmu ukazała się właśnie nakładem Sony Classical, jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych świata.„Paweł, apostoł Chrystusa” przybliża historię jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, który po nawróceniu stał się najważniejszym i najbardziej wpływowym apostołem. Film opowiada o ostatnich dniach życia św. Pawła, gdy ten oczekuje na egzekucję po wydaniu wyroku przez cesarza Nerona.
W roli głównej wystąpił James Faulkner („Atomic Blonde”, „Gra o Tron”, „Bridget Jones”, „Ben Hur”). W pozostałych rolach: Jim Caviezel („Pasja”) i Olivier Martinez („Niewierna”). Reżyserem i autorem scenariusza „Paweł, apostoł Chrystusa” jest Andrew Hyatt, twórca filmów „The Frozen” czy „Full of Grace”.

Autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek, najbardziej utytułowany polski kompozytor filmowy, laureat Oscara nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej – jest dzisiaj jednym z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu filmów, a także symfoniczne utwory koncertowe. Jego artystyczna działalność od zawsze związana była także z ambitną sceną teatralną.  

Janowi A.P. Kaczmarkowi, autorowi muzyki do Marzyciela udało się uzyskać idealną, rozłożoną w czasie, równowagę między orkiestrą a miękkimi dźwiękami fortepianu i partiami skrzypiec wprost stworzonymi po to, żeby rozświetlać duszę. To wspaniała muzyka, szczególnie na zakończenie filmu. Wybrzmiewa emocjami i stanowi dopełnienie ostatnich słów Świętego Pawła Apostoła: „Dobry bój bojowałem, biegu dokonałem, wiarę zachowałem’’ (2 Tym. 4:6,7). Chris Lynch (NewsTalk, Florida).

Lista utworów, które znalazły się na płycie wydanej przez Sony Classical jest następująca:
1. Love is the Only Way
2. Nero’s Rome
3. Luke Sneaks Into the City
4. The Community
5. Mamertime Prison
6. An Arrangement
7. Jerusalem Violence
8. Thorn in the Flesh
9. The Hope
10. A Blind Love
11. Road to Damascus
12. Saul’s Transformation
13. Separate Paths
14. Storming the Prison
15. Heavenly Vision
16. Mauritius Sacrifices
To The Gods
17. Luke Heals Celia
18. Write it Down
19. Exodus

Do polskich kin film „Paweł, apostoł Chrystusa” trafi 4 maja (dystrybucja UIP).

Jan A. P. Kaczmarek - najbardziej utytułowany polski kompozytor filmowy, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”, nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej. Twórca i dyrektor Transatlantyk Festival.
Pracował dla czołowych polskich i amerykańskich teatrów. W Polsce współpracował m.in. z Teatrem Ósmego Dnia, Sceną Plastyczną KUL, Akademią Ruchu, Teatrem Studio, stażował w Teatrze Laboratorium Grotowskiego. W 1992 roku otrzymał prestiżową nagrodę Drama Desk przyznaną przez nowojorskich krytyków za najlepszą muzykę teatralną roku do spektaklu JoAnne Akalaitis „'Tis Pity She's a Whore”, wystawionego w Public Theater / The New York Shakespeare Festival.
Międzynarodowe uznanie przyniosła kompozytorowi muzyka filmowa. Najważniejsze tytuły to: „Niewierna” Adriana Lyne’a, „Całkowite zaćmienie”, „Plac Waszyngtona”, „Trzeci cud” Agnieszki Holland, „Aimee i Jaguar” Maxa Farberbocka, „Stracone dusze” Janusza Kamińskiego, „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza czy wreszcie „Marzyciel” Marca Forstera. Za ten ostatni film kompozytor zdobył nie tylko Oscara, ale też nagrodę National Board of Review, nominacje do Golden Globes i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). W następnych latach powstały jego kompozycje do tak uznanych produkcji, jak m.in.: „Evening” Lajosa Koltai, „The Visitor” Toma McCarthy'ego, „Mój przyjaciel Hachiko” Lasse Halströma, „City Island” Raymonda de Felitta, „Aż po grób” Aarona Schneidera czy do największej w historii Europy produkcji telewizyjnej – serialu „Wojna i Pokój” (reż. Robert Dornhelm).
Już jako laureat Oscara Kaczmarek skomponował muzykę do wielu hollywoodzkich produkcji - „Wieczoru" z Meryl Streep i Glenn Close, „Spotkania" z Richardem Jenkinsem, „City Island" z Andym Garcią czy „Aż po grób", w którym główne role grali Bill Murray i Robert Duvall.
Jan A.P. Kaczmarek nagrywał płyty m.in. dla Sony Classical, Decca, Varese Sarabande, Milan, EMI, Rounder i Universal. Koncertuje zarówno w USA, jak i w Europie.
Założył Instytut Rozbitek, aby wspierać międzynarodowe kariery młodych twórców i inicjować projekty artystyczne w świecie filmu i muzyki. Misję Rozbitka kontynuuje Festiwal Transatlantyk, którego jest twórcą i dyrektorem.
Jest członkiem Amerykańskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.
www.jan-ap- kaczmarek.com
http://www.facebook.com/jan.a.p.kaczmarek

 • 18:54 Leonard Cohen You Got Me Singing
 • 19:00 Hans Zimmer Once Upon A Time In Africa
 • 19:02 Vladimir Cosma Soleil
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic