Polecamy

„Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko”

„Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko” to zbiór dwunastu rozmów, które Łukasz Wojtusik przeprowadził z ojcem Leonem Knabitem. O czym dyskutują?

Nie szukajcie w tej książce prostych recept na trudne problemy, ale raczej pytań, które pomogą wam zmienić sposób myślenia o życiu, starości i śmierci (Szymon Hiżycki OSB)

Dlaczego umieramy, po co? Czy śmierć może być godna? Po co istnieje cierpienie? Co powiedzieć matce, która straciła dziecko? Co myśleć o samobójcach? Czy żałoba może być na pokaz? Czy ojciec boi się śmierci? - to tylko niektóre z pytań pojawiających się podczas spotkania laika z zakonnikiem.

Księża i zakonnicy bywają nudni. Rozmowy z nimi czasem jeszcze bardziej nudne i banalne. Rozmowa Łukasza Wojtusika z o. Leonem Knabitem nie jest ani nudna, ani tym bardziej banalna. Szczerze polecam. (Grzegorz Kramer SI)

Do pracy nad książką „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko” udało się zaprosić Adama Golca, jednego z najwybitniejszych polskich fotografów.

Adam maluje czernią i bielą, sprawdza paletę barw między tymi kolorami. Wiedziałem, że po swojemu opowie i dokona rytuału, znajdzie miejsca śmiertelne, złoży z nich historię. Był w Tyńcu, szukał, sprawdzał, czy uda się klasztor pokazać intymnie. Wreszcie przysłał mail: „Oto coś dla Ciebie”. Wciąż nie wiem, czemu Adam Golec, jeden z najlepszych fotografów w Polsce, zgodził się. Efekty jego pracy przekazuję dalej – z moją wielką wdzięcznością (Łukasz Wojtusik)

Adam Golec jest autorem zdjęcia okładkowego oraz autorskiego fotoreportażu, który jest integralną częścią książki „Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko”.

www.adamrade.eu 

 • 03:10 Julian Bream, Joaquin Malats Serenata
 • 03:14 Gustav Holst Suita St. Paul op.29 nr 2 (4)
 • 03:18 Georges Bizet Carmen (Pieśń Toreadora)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic