Polecamy

Zaginiony album Milesa Davisa "Rubberband" w sprzedaży 6 września

Album nagrany dla wytwórni Warner Bros. został ukończony przez producentów Randy'ego Halla i Zane'a Gilesa oraz siostrzeńca Davisa, Vince'a Wilburna Jr.

Na płycie gościnnie zaśpiewały Lalah Hathaway i Ledisi

Posłuchaj singla "Rubberband Of Life" z udziałem Ledesi
https://rhino.lnk.to/RubberbandLife

Miles Davis w 1985 roku zadziwił muzyczny świat, gdy po 30 latach opuścił wytwórnię Columbia, by związać się z Warner Bros. Records. W październiku tego samego roku w studiach Ameraycan w Los Angeles zaczął pracę nad albumem "Rubberband". Podczas sesji wspierali go producenci Randy Hall i Zane Giles. Realizowana płyta miała być drastycznym odejściem od dotychczasowego stylu jazzmana. Davis nacisk kładł na funkowe rytmy i soulowy groove. Co więcej, do udziału planował zaprosić kilkoro wokalistów, w tym Ala Jarreau czy Chakę Khan. Materiał nie został wówczas wydany, a Miles Davis rozpoczął pracę nad płytą "Tutu", która trafiła do sprzedaży w 1986 roku.

W ubiegłym roku fani Davisa poznali próbkę zaginionego materiału w postaci EP-ki "Rubberband", która ukazała się z okazji Dnia sklepu płytowego (Record Store Day), a także została udostępniona w formacie cyfrowym. Po wakacjach, dokładnie 6 września, nakładem Rhino premiery doczeka się cały, składający się z 11 utworów album "Rubberband". Materiał dostępny będzie na CD, w formacie cyfrowym oraz na 180-gramowym podwójnym winylu.

Dzieło zostało ukończone przez producentów Halla i Gilesa, a także siostrzeńca Milesa Davisa, Vince'a Wilburna Jr., który podczas oryginalnej sesji w latach 1985-86 grał na perkusji.

Zestaw promuje utwór "Rubberband Of Life", w którym gościnnie pojawia się Ledisi. https://rhino.lnk.to/RubberbandLife. Na stronie Rhino.com można zamówić winylowy pakiet, składający się z podwójnego analogowego longplaya i 7-calowego singla "Rubberband Of Life" z numerem "Paradise" na stronie B. https://store.rhino.com/rubberband-2lp-1.html

- Wujek Miles byłby dumny - zapewnia Vince Wilburna Jr. - Randy, Zane, ja i wszyscy zaangażowani, włożyliśmy serce i duszę w "The Rubberband Of Life".

W 2017 roku, 32 lata po tym, jak Davis zaczął nagrywać "Rubberband", Hall, Giles i Wilburn Jr ruszyli z pracami mającymi na celu dokończenie dzieła. W ostatecznej wersji pojawiło się kilkoro gości w tym 12-krotnie nominowana do Grammy Ledisi oraz Lalah Hathaway, córka legendarnego soulowego muzyka, Donny'ego Hathawaya.

W studiu Milesa Davisa - który grał na trąbce i klawiszach - wspierali klawiszowcy Adam Holzman, Neil Larsen i Wayne Linsey; grający na instrumentach perkusyjnych Steve Reid; saksofonista Glen Burris oraz wspomniany Wilburn Jr na bębnach. Rolę inżyniera dźwięku podczas sesji pełnił laureat Grammy, Reggie Dozier, którego brat Lamont Dozier, był częścią legendarnej ekipy Holland-Dozier-Holland, zajmującej się pisaniem piosenek dla artystów wytwórni Motown.

Tracklista "Rubberband":

1. "Rubberband Of Life" – featuring Ledisi
2. "This Is It"
3. "Paradise"
4. "So Emotional" – featuring Lalah Hathaway
5. "Give It Up"
6.  "Maze"
7. "Carnival Time"
8. "I Love What We Make Together" – featuring Randy Hall
9. "See I See"
10. "Echoes In Time/The Wrinkle"

 • 19:14 Alan Silvestri Suite (fragment)
 • 19:23 Nicholas Britell Succession (Main Title Theme)
 • 19:25 Joey Batey Toss A Coin To Your Witcher
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 308, Sunday, 23 February 2020
 • 1
  Katarzyna Łaska / Aurora
  Kraina lodu 2
  Chcę uwierzyć snom
 • 2
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • 3
  Nino Rota
  Romeo i Julia
  Epilogue
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic