Polecamy

MECCORE STRING QUARTET: SZYMANOWSKI & DEBUSSY

23 października ukazał się najnowszy album Meccore String Quartet, zawierający kwartety Karola Szymanowskiego i Claude’a Debussy’ego.

Wykonawcy: Wojciech Koprowski, Jarosław Nadrzycki, Michał Bryła, Karol Marianowski
Premiera: 23.10.2015

Młodzi, utalentowani, obsypani międzynarodowymi narodami, Meccore String Quartet to niewątpliwie jeden z najważniejszych polskich kwartetów smyczkowych, który zdobył uznanie nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Najnowsza płyta zespołu prezentuje dzieła dwóch kompozytorów – Karola Szymanowskiego i Claude’a Debussy’ego.

Nagrań dokonano dzięki wsparciu fundacji Irene Steels-Wilsing Stiftung w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, a nad ich jakością czuwali znakomici reżyserzy dźwięku: Thomas Bössl oraz Leonie Wagner. Pozostając pod opieką Warner Classics zespół zdecydował się na promocję rodzimej marki. Album ukaże się w barwach Polskich Nagrań, będąc pierwszą klasyczną płytą, która wzbogaci ten katalog po jego przejęciu przez Warner Music Group.

Utworzony w 2007 r. Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najwybitniejszych polskich kwartetów smyczkowych. Ma na koncie wiele nagród polskich i międzynarodowych. Zespół kształcił się m.in.w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie oraz w mistrzowskiej klasie kameralistyki Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Następnie doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich (m.in. Reggio Emilia String Quartet Festival, Beethoven Haus Masterclass w Bonn, Jeunesses Musicales w Weikersheim), prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Gerhard Schulz (Alban Berg Quartet), Cuarteto Casals, Vogler Quartett, Kuss Quartett, Barthold Kuijken, Heime Müller, Antonello Farulli, Peter Cropper  (Lindsay String Quartet). Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendela. Artyści występowali w wielu prestiżowych salach koncertowych w tym m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Wiedniu, Madrycie czy Berlinie. W 2011 roku kwartet otrzymał nominację do nagrody Paszport Polityki w kategorii muzyka poważna m.in. za śmiałe łamanie konwenansów i stereotypów.

Tracklista:

Karol Szymanowski
String Quartet No. 1
I.    Lento assai           7’40
II.    Andantino semplice         5’57
III.    Vivace       3’55
String Quartet No. 2
I.    Moderato dolce e tranquillo       7’45
II.    Vivave, scherzando                      4’34
III.    Lento        5’05

Claude Debussy
String Quartet No. 1
I.    Anime et tres decide       6’10
II.    Assez vif et bien rytme    3’44
III.    Andantino, doucement expressif            7’27
IV.    Tres modere        7’18

TT: 60’34

Meccore String Quartet:

Wojciech Koprowski – violin
Jarosław Nadrzycki – violin
Michał Bryła – viola
Karol Marianowski – cello

 • 17:38 Lalo Schifrin Tango lunaire
 • 17:44 Giuseppe Verdi Traviata (Libiamo)
 • 17:47 Antonio Vivaldi Koncert skrzypcowy C-dur (1)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 266, niedziela, 20 stycznia 2019
 • 1
  Marcin Masecki / Joanna Kulig
  Zimna wojna
  Dwa serduszka
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic