Polecamy

HARRY CONNICK, JR. - TRUE LOVE: A CELEBRATION OF COLE PORTER

Harry Connick, Jr., zdobywca nagród Grammy® oraz telewizyjnej Emmy® muzyk i aktor zapowiedział niedawno swój nowy album będący debiutem dla prestiżowej wytwórni Verve Records. Nowy krążek zatytułowany True Love: A Celebration of Cole Porter ukaże się w sprzedaży 25 października.

Już teraz można  posłuchać pierwszego singla z albumu  “Just One Of Those Things”

Harry Connick Jr. aktor i wokalista, który  sprzedał ponad 30 milionów płyt na świecie i osiągnął szczyty list sprzedażowych w USA aż 13 razy,  z powodzeniem łączy karierę muzyczną i filmową na małym,  dużym ekranie oraz na Brodawyu. Powraca do świata muzyki z najnowszym albumem poświęconym Cole Porterowi.

Kompozycje Cole Portera na True Love ukazują pełnię możliwości Connick’a Jr. jako pianisty, wokalisty, i aranżera. Dają też nowe życie popularnym standardom z tzw. The Great American Songbook jak “Anything Goes” czy “You Do Something To Me.”

“…po raz pierwszy tak mocno zagłębiłem się w repertuar innego artysty i Cole Porter był moim wyborem numer 1 . Jego teksty są dowcipne i inteligentne i to bardzo mi odpowiada„
mówi Connick Jr.

Twórczość Cole Portera skomponowana głównie na potrzeby Broadwayu i Hollywood, to jeden z głównych rozdziałów The Great American Songbook. Nic więc dziwnego ze spodobało się to Harremy Connickowi Jr. ponieważ podobnie jak Connick, Porter pisał zarówno teksty jak i muzykę, co definiowało go jako autora kompletnego. Connick, który odnosi sukcesy na wielu polach: muzycznym, filmowym i na deskach Broadwayu  doskonale wpisuje się w ten wzorzec.

Harry Connick Jr. włożył mnóstwo wysiłku w prace nad tym albumem. Po wybraniu piosenek, stworzył własne aranżacje i zaangażował do pracy orkiestrę, z którą koncertuje i pracuje na co dzień. Dołożył także pełną sekcję smyczkową. W rezultacie otrzymujemy projekt niesamowicie kreatywny i dopracowany w każdym szczególe.

Znany na całym świecie ze swojej wszechstronności artysta, wokalista, pianista, kompozytor, aranżer, bandleader, prezenter i aktor Harry Connick Jr. występuje na scenie od 9 roku życia. Łączenia stylów uczył się od najlepszych – legendarnych pianistów Ellisa Marsalisa i Jamesa Bookera w swoim rodzinnym Nowym Orleanie.

 Verve Label Group

Verve Label Group (VLG), oddział  Universal Music Group z siedzibą w Nowym Jorku, to macierzysta wytwórnia największych gwiazd ze świata jazzu ale nie tylko.  Verve Label Group to  przede wszystkim takie Verve Records, Impulse! i Verve Forecast. Wytwórnia reprezentuje takich artystów jak:  J.S. Ondara, Cynthia Erivo, Harry Connick Jr., Jon Batiste, Tank and the Bangas, Diana Krall, Yuna, Blake Mills, Shabaka Hutchings, Madison Cunningham i wiele więcej. Verve Label Group to także olbrzymi katalog i dziedzictwo historycznych nagrań artystów jak:  John Coltrane, Nina Simone, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong i inni. http://www.vervelabelgroup.com/

 • 19:32 Patrick Doyle Kissing in the Rain
 • 19:35 Jeff Danna Follow Me (The Gospel of John)
 • 19:40 Leszek Możdżer Cała jesteś w skowronkach
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 308, Sunday, 23 February 2020
 • 1
  Katarzyna Łaska / Aurora
  Kraina lodu 2
  Chcę uwierzyć snom
 • 2
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • 3
  Nino Rota
  Romeo i Julia
  Epilogue
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic