Polecamy

Anna Netrebko VERISMO!

Tuż po sensacyjnym debiucie w roli Elsy w Lohengrinie Wagnera na scenie Opery Sempera w Dreźnie (cztery przedstawienia zakończone burzliwymi owacjami) Anna Netrebko, niekwestionowana gwiazda światowej sceny operowej, nagrywająca dla firmy Deutsche Grammophon, anonsuje swój nowy projekt zatytułowany VERISMO .

Premiera 2 września 2016!

Po zmierzeniu się, z powodzeniem, z poważniejszymi rolami z oper Verdiego, takimi jak Joanna d’Arc czy Lady Macbeth, artystka kontynuuje swój wokalny i artystyczny rozwój prezentując na nowym albumie repertuar z dzieł Pucciniego (Manon, Butterfly i Tosca), Cilea (Adriana Lecouvreur) oraz Giordano (rola Maddaleny z opery Andrea Chénier).

Komentując dobór repertuaru Netrebko zauważa: “Wierzę, że moje warunki głosowe, wiedza i intuicja pełnią tu ważną rolę. Z ich pomocą i dzięki bardzo, bardzo ciężkiej pracy staram się zrozumieć weryzm i oddać istotę tego stylu w jak najbardziej prawdziwy sposób”.
Po sukcesie albumu „VERDI” i po serii triumfalnych debiutów w wielu bardzo wymagających rolach operowych gwiazda Deutsche Grammophon sięgnęła po repertuar werystyczny, cały czas utwierdzając swoją niekwestionowaną pozycję najsłynniejszej śpiewaczki operowej świata.

“VERISMO potwierdza pozycję Anny Netrebko jako jednej z najbardziej popularnych i wyrazistych artystek klasycznych naszych czasów.  Jest ona także cudownym rzecznikiem muzyki klasycznej, wciąż przyciągając rosnące rzesze fanów poprzez swoją sztukę i fascynujące role”  - komentuje Frank Briegmann, President & CEO Universal Music Central Europe/Deutsche Grammophon.

Podczas tegorocznego Fetsiwalu w Salzburgu, Anna Netrebko wystąpi w trzech koncertowych przedstawieniach Manon Lescaut, które z pewnością zachęcą wszystkich do zapoznania się z nowym albumem. W roli kawalera Des Grieux wystąpi mąż artystki, tenor Yusif Eyvazov, który pojawi się również gościnnie na albumie VERISMO. Para śpiewaków wystąpi wspólnie ponownie późnym latem z dwoma recitalami z repertuarem werystycznym: w Laeiszhalle w Hamburgu 29 sierpnia i w Filharmonii w Kolonii 1 września – co będzie doskonałym wstępem do zaplanowanej na 2 września oficjalnej premiery płyty.

Wydanie albumu VERISMO  będzie bezdyskusyjnie jednym z najważniejszych przedsięwzięć Deutsche Grammophon w tym roku, o czym mówi Prezes tej wytwórni dr Clemens Trautmann: “VERISMO to prawdziwy portret Anny Netrebko, najbardziej wszechstronnej i doskonałej sopranistki świata. W jedyny, właściwy sobie sposób wydobywa interpretacyjne niuanse w powszechnie znanym repertuarze prezentując zarazem doskonałe opanowanie sztuki wokalnej i głęboką ekspresję. W doskonały sposób łączy liryzm z bezkompromisowym, intensywnym dramatyzmem. Każdy, kto wysłucha tej płyty będzie głęboko poruszony.”


 • 16:36 Fryderyk Chopin Preludium As-dur op.28 nr 17
 • 16:42 Jesse Cook La Rumba D'el Jefe
 • 16:46 Bruce Springsteen Secret Garden
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic