Polecamy

Album Rafała Blechacza

Ceniony za nagrania Chopina, które przyniosły mu wiele nagród i wyróżnień, uznany za talent, który pojawia się raz na parę dziesięcioleci, Rafał Blechacz prezentuje tym razem nagrania dzieł Jana Sebastiana Bacha. 31 - letni obecnie zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku, całą młodość pochłonięty był muzyką Bacha i w niezwykle naturalny sposób wypracował swój własny styl, który odnajdziemy na tym albumie w dojrzałych interpretacjach dzieł na instrumenty klawiszowe tego kompozytora.

 

 

Rafał Blechacz był gościem Wieczoru Nowości Muzycznych 8 lutego 2017.
Z artystą rozmawiała Jadwiga Polus.

Posłuchaj

Posłuchaj

Posłuchaj

Posłuchaj

31 - letni obecnie zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 2005 roku, całą młodość  pochłonięty był muzyką Bacha i w niezwykle naturalny sposób wypracował swój własny styl, który odnajdziemy na tym albumie  w dojrzałych interpretacjach dzieł na instrumenty klawiszowe tego kompozytora.

Album ukazuje wyjątkową wszechstronność artysty i jego głęboką znajomość dzieł Bacha.
Interpretacje Blechacza wypływają także z jego doświadczeń jako organisty. Młody Rafał „zjadł zęby” na zmaganiach z głównym bachowskim instrumentem, ćwicząc na organach przez wiele lat zanim ostatecznie podjął decyzję o wyborze fortepianu. Artysta grał na organach także podczas mszy w kościele parafialnym w swoim rodzinnym mieście – Nakle nad Notecią, gdzie zresztą od czasu do czasu dawał recitale już po tym jak został pianistą.

“Organy zawsze mnie fascynowały i wiele moich najwcześniejszych muzycznych wspomnień związanych jest ze słuchaniem organów w kościele” -  wspomina artysta.

Album zawiera prawdziwe przeboje jak Koncert włoski, jeden z ulubionych utworów Blechacza (“...jego interpretację, przede wszystkim, cechuje modelowa przejrzystość faktury – Portland Press Herald”), oraz I Partita (“od pierwszych urzekających, klarownych dźwięków było oczywiste, że Blechacz jest muzykiem oddanym swojej sztuce, poszukującym głębi, badającym jej znaczenie i sprawdzającym jej możliwości”)  oraz aranżacja “Jesus bleibet meine Freude” .               

Spis utworów:

Johann Sebastian Bach

Italian Concerto, BWV 971
Partita No.1 in B flat major, BWV 825
4 Duets, BWV 802-805
Fantasia and Fugue in a minor, BWV 944
Partita No.3 in a minor, BWV 827
Jesu, Joy of Man’s Desiring

 

 

 • 16:36 Fryderyk Chopin Preludium As-dur op.28 nr 17
 • 16:42 Jesse Cook La Rumba D'el Jefe
 • 16:46 Bruce Springsteen Secret Garden
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic