„Ennio”

20 października na platformach streamingowych pojawił się „Ennio” – wyjątkowo osobisty film w reżyserii Giuseppe Torantore, prezentujący postać jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Ennia Morricone. „Ennio” miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2021 roku.

„Ennio”

Film dostępny jest na platformach: Premiery Canal+, Player.pl, Polsat Box Go, Rakuten TV, Playnow.pl, Cineman, Mojeekino.pl, Nowehoryzonty. pl, E-Kino Pod Baranami, Orange, Vectra

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®.

Film „Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic