Teatr Polski przygotował premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich"

21 kwietnia Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zaprasza na premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry. Komedię w reżyserii Andrzeja Seweryna wykona zespół teatru - poinformowała PAP specjalistka ds. PR teatru Marta Antczak-Gerla.

Teatr Polski przygotował premierowe czytanie online "Ślubów panieńskich"

"Wśród wielu aktywności artystycznych Teatru Polskiego, m.in. salonów poezji, spektakli udostępnianych online, ale także naszych działań edukacyjnych jak Poranki Filozoficzne, które odbywają się online, przygotowaliśmy dla widzów tę specjalną premierę" - napisała Antczak-Gerla.

Przypomniała, że "Śluby panieńskie" - pięcioaktowa komedia wierszem - to "jedna z najbardziej znanych, znakomita sztuka Aleksandra Fredry, która niezmiennie bawi i wzrusza kolejne pokolenia widzów" oraz "ponadczasowa komedia romantyczna rodem z XIX wieku".

"Kilkoro bohaterów spędza czas w wiejskiej posiadłości Pani Dobrójskiej. W wyniku młodzieńczych namiętności, mieszaniny temperamentów i podskórnych, miłosnych pragnień zawiązuje się intryga. Jej autorem jest Gustaw – wielbiciel miejskich zabaw, goszczący na wsi na zaproszenie swojego wuja Radosta, którego zamiarem jest ożenić Gustawa i sprawić tym samym, żeby się ustatkował. Na drodze do tego planu stoją jednak tajemnicze śluby Klary i Anieli..." - czytamy w streszczeniu akcji opublikowanym na stronie Teatru Polskiego.

W premierowym czytaniu performatywnym w reżyserii Andrzeja Seweryna wystąpią: Anna Cieślak (Aniela), Marta Kurzak (Klara), Joanna Trzepiecińska (Pani Dobrójska), Adam Biedrzycki (Radost), Tomasz Błasiak (Albin), Krzysztof Kwiatkowski (Gustaw) i Jerzy Schejbal (Jan).

Link do czytania aktywny będzie od 21 do 27 kwietnia br. na kanale YouTube Teatru Polskiego.
autor: Grzegorz Janikowski