Informacje

"Szał Vandy" - fantastyczna powieść Marty Kurek! Posłuchaj!

Dodano:

„Szał Vandy” to pierwsza część serii „Dragonus Cracovus: Biomagia” i zaproszenie do świata smoków. Smoków, które choć mają skrzydła i zioną ogniem, do złudzenia przypominają ludzi. Dotychczas pieczołowicie strzegły budowanej przez wieki cywilizacji – wielkiej, różnorodnej kultury, która często przewyższa dorobek człowieka. Dzięki Wandzie Wszechwiedzkiej i zadaniu, jakie jej powierzono, możemy zanurzyć się w tej kulturze i znaleźć tam, gdzie jeszcze nie stanęła ludzka stopa.

Wrota Drago*zoii, Daash’’dracc i pozostałych smoczych państw otworzą się; prastara Than*curh’’’ssua i Lu*loa zdradzą swoje tajemnice. Żyją tu zarówno dumne Dragonus Dragozous, skarlali Nostrypi, dzikie Murr Merrog czy kochający wiatr Almugarowie. Dzieli ich wszystko – wierzenia, język, nastawienie do ludzi, łączy zaś thaimma, płomień życia. Jedni posługują się wyrafinowaną maszynerią, inni drżą przed Marvehoą Stworzycielką, pierwszym bóstwem smoczego panteonu.

Choć różnią się między sobą, każdy z gatunków Dragonus odgrywa jakąś rolę i żadnemu nie jest obojętne, co dzieje się w ich świecie. Gdy pojawia się biomagia, ustalony porządek wali się na łeb i szyję, a smoki – nawet te najbardziej przywiązane do tradycji i niechętne „bezskrzydłym” – muszą wybrać. Nie jest im łatwo… Kto chciałby wybierać między niepewnością a śmiercią?

Ów wybór zaczyna się w Krakowie i sięga coraz dalej, zmieniając w historię z przeszłości i przyszłości jednocześnie. Historię smoka i człowieka. Opowieść o świecie, który uważaliśmy za nasz, lecz nigdy takim nie był.

Posłuchaj rozmowy z autorką:

Posłuchaj

Kraków – znasz go lub jeszcze nie, nieistotne. Stało się coś, co zmienia wszystko. Jeśli sądzisz, że smoki to krwiożercze bestie, jesteś w błędzie. Dragonus Cracovus – współczesny gatunek jak ludzie rozumny i cywilizowany – właśnie kupiły miasto i zgodnie z Testamentem Smoka Wawelskiego miały do tego pełne prawo. Na czele z królową Zempher Draregiss*rapthiss Rezz pragną odbudować królestwo, gdzie skrzydlate gady i ludzie będą żyć w pokoju i dobrobycie; pragną opowiedzieć zakłamaną legendę swojego przodka na nowo.

Ale czy jest tak, jak się z pozoru wydaje? Piętnastoletnia Wanda Wszechwiedzka przypuszcza, że to aż zbyt piękne. I ma rację. Oprócz barwnej kultury i nowoczesnej technologii, smoki posiadają śmiertelnie groźny sekret. Sekret, który zagraża nie tylko Zempher i jej poddanym, lecz i nieświadomym niebezpieczeństwa ludziom.

Jest jednak nadzieja! Zgodnie z dziwnym proroctwem, któremu Dragonus z trudem dają wiarę, w Krakowie mieszka Himini’’pehernothe, Dziecko Przepowiedni, czyli jedyna osoba zdolna im pomóc. Młoda Vebula Pradragorozuh – Nadworna Alchemik i szanowany naukowiec – udaje się do biologów Łucji i Lucjana Wszechwiedzkich, bo to o ich córce mowa. Na Wandę czeka już kryształowe laboratorium i zagadka, której nie podołały największe umysły smoczej nauki.

Niestety nic nie jest tym, na co wygląda. Z mroków przeszłości wyłania się Vanda – córka legendarnego władcy i ukochana króla smoków. Czy jej opowieść – historia tragicznej miłości i niesprawiedliwie przelanej krwi – wskaże głównej bohaterce drogę? Dziewczyna nie wie bowiem, że czyhają na nią siły potężniejsze niż przestrzeń i czas, a każdy krok wiedzie ją w pułapkę… Pułapkę biomagii.

Aby książka została wydana potrzebne jest wsparcie! Zbiórka trwa do 17 grudnia na https://polakpotrafi.pl/projekt/szal-vandy

 

 

 • 00:31 Giuliano Carmignola, Domenico Dall’Oglio Violin Concerto in C major (1)
 • 00:37 Joseph Haydn Sinfonia Concertante in Bb major (1)
 • 00:47 Brautschau, Polka francaise op. 417
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 353, Sunday, 11 April 2021
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Nino Rota
  Ojciec chrzestny
  Main Title (The Godfather Waltz)
 • 3
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic