Rusza konkurs literacki na powieść lub zbiór opowiadań – „Proza nieobca”

Po raz drugi ruszył konkurs prozatorski "Proza nieobca" organizowany przez Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Warstwy, w którym nagrodą jest możliwość wydania książki. Powieści lub zbiory opowiadań można przesyłać do 30 września.

Rusza konkurs literacki na powieść lub zbiór opowiadań – „Proza nieobca”
fot.Pixabay

Jak poinformowała we wtorek PAP Aleksandra Konopko z Wrocławskiego Domu Literatury konkurs skierowany jest do wszystkich autorek i autorów prozy, zarówno tych debiutujących, jak i tych, którzy mają już w swoim dorobku publikacje książkowe.

"Literatura przynosi ukojenie i pozwala czytelnikom wyruszyć w metaforyczną podróż. W tym trudnym okresie, kiedy każdy, kto ma taką możliwość, pozostaje w domu, Wydawnictwo Warstwy i Wrocławski Dom Literatury zachęcają, by czas kwarantanny wykorzystać na pisanie – i wziąć udział w konkursie prozatorskim Proza nieobca" – powiedziała Konopko.

Wyjaśniła, że organizatorzy nie narzucają tematyki i nie stawiają ograniczeń gatunkowych, przygotowali natomiast kilka wytycznych. Wysyłać można powieści bądź zbiory opowiadań, teksty muszą być literaturą współczesną, a akcja powieści bądź opowiadań musi być powiązana z Wrocławiem. Nadsyłane teksty powinny być utworami premierowymi, nieopublikowanymi wcześniej.

Powieści lub zbiory opowiadań można przesyłać do 30 września. Nagrodą w konkursie jest możliwość wydania książki w serii "Proza nieobca" wydawnictwa Warstwy.

Laureatkę bądź laureata, których poznamy do końca lutego 2021 roku, wskaże jury.

"Proza nieobca" to seria prozatorska Wydawnictwa Warstwy, której założeniem jest prezentowanie literatury współczesnej, krytycznej, nieszablonowej i propagującej refleksję nad stanem Polski i Europy. W skład serii wchodzą książki polskie i zagraniczne, debiuty, jak i książki uznanych autorów.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Wydawnictwa Warstwy i Wrocławskiego Domu Literatury.

autorka: Agata Tonczyńska