Informacje

Rusza konkurs literacki na powieść lub zbiór opowiadań – „Proza nieobca”

Dodano:
Rusza konkurs literacki na powieść lub zbiór opowiadań – „Proza nieobca”

fot.Pixabay

Po raz drugi ruszył konkurs prozatorski "Proza nieobca" organizowany przez Wrocławski Dom Literatury i Wydawnictwo Warstwy, w którym nagrodą jest możliwość wydania książki. Powieści lub zbiory opowiadań można przesyłać do 30 września.

Jak poinformowała we wtorek PAP Aleksandra Konopko z Wrocławskiego Domu Literatury konkurs skierowany jest do wszystkich autorek i autorów prozy, zarówno tych debiutujących, jak i tych, którzy mają już w swoim dorobku publikacje książkowe.

"Literatura przynosi ukojenie i pozwala czytelnikom wyruszyć w metaforyczną podróż. W tym trudnym okresie, kiedy każdy, kto ma taką możliwość, pozostaje w domu, Wydawnictwo Warstwy i Wrocławski Dom Literatury zachęcają, by czas kwarantanny wykorzystać na pisanie – i wziąć udział w konkursie prozatorskim Proza nieobca" – powiedziała Konopko.

Wyjaśniła, że organizatorzy nie narzucają tematyki i nie stawiają ograniczeń gatunkowych, przygotowali natomiast kilka wytycznych. Wysyłać można powieści bądź zbiory opowiadań, teksty muszą być literaturą współczesną, a akcja powieści bądź opowiadań musi być powiązana z Wrocławiem. Nadsyłane teksty powinny być utworami premierowymi, nieopublikowanymi wcześniej.

Powieści lub zbiory opowiadań można przesyłać do 30 września. Nagrodą w konkursie jest możliwość wydania książki w serii "Proza nieobca" wydawnictwa Warstwy.

Laureatkę bądź laureata, których poznamy do końca lutego 2021 roku, wskaże jury.

"Proza nieobca" to seria prozatorska Wydawnictwa Warstwy, której założeniem jest prezentowanie literatury współczesnej, krytycznej, nieszablonowej i propagującej refleksję nad stanem Polski i Europy. W skład serii wchodzą książki polskie i zagraniczne, debiuty, jak i książki uznanych autorów.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach Wydawnictwa Warstwy i Wrocławskiego Domu Literatury.

autorka: Agata Tonczyńska
 

 • 13:55 Carlos Gardel Por Una Cabeza
 • 14:02 Franz von Suppe Lekka Kawaleria (Uwertura)
 • 14:10 Reinhold Heil, Tom Tykwer, Johnny Klimek Cloud Atlas End Title
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic