Informacje

Powstała książka o „Avengersach” stylizowana na dramaty Szekspira

Dodano:
Powstała książka o „Avengersach” stylizowana na dramaty Szekspira

fot.PAP/EPA

Ian Doescher to autor, który trafił na listę bestsellerów „The New York Times” za sprawą serii książek „William Shakespeare's Star Wars”. Opisał w nich historie znane z „Gwiezdnych wojen” w sposób stylizowany na twórczość Williama Szekspira. Pod koniec września tego roku swoją premierę będzie miał podobny projekt Doeschera, w którym szekspirowską frazą opisane zostały wydarzenia z czterech filmów z serii „Avengers”.

Autorem ilustracji, których przedsmak można zobaczyć na opublikowanej już okładce napisanej przez Iana Doeschera książki „William Shakespeare's Avengers: The Complete Works” jest Danny Schlitz. Okładka wypełniona jest postaciami znanymi z filmów opartych na podstawie komiksów Marvela wystylizowanych na bohaterów XVI-wiecznych dramatów.

Książka Doeschera odpowie na pytanie o to, jak opowieści znane z filmów Marvela mogłyby wyglądać, gdyby wyszły spod pióra Williama Szekspira. Na stronie wydawnictwa Quirk Books można już składać przedpremierowe zamówienia. Premiera książki zaplanowana została na 28 września.

„Książka „William Shakespeare’s Avengers: The Complete Works” przedstawia wydarzenia znane z czterech filmów „Avengers” słowami, które mogłyby zostać napisane przez Barda z Avonu. Czytelnik znajdzie w niej charakterystyczne metrum i wersy Szekspira, które zostały uzupełnione wskazówkami scenicznymi, a także wypełnione ciekawostkami związanymi z komiksowymi filmami. Fani odkryją swoje ulubione sceny, postaci i dialogi w nowy – wierny oryginałowi – sposób poprzez monologi i dialogi wszystkich, począwszy od Kapitana Ameryki, a skończywszy na Groocie” – czytamy w oficjalnym opisie książki Doeschera. Jako przykład podany jest kultowy tekst Groota: „Jestem Groot”. W wersji Doeschera będzie on brzmiał „Otom ja”.

Wydawnictwo Quirk Books znane jest z podobnych projektów łączących klasykę z popkulturą. To również tam wydana została powieść „Duma i uprzedzenie i zombi” autorstwa Setha Grahame-Smitha („Abraham Lincoln: Łowca wampirów”). (PAP Life)

 • 12:03 Antonin Dvorak VIII Symfonia G-dur op.88 (3)
 • 12:09 Geoff Zanelli Mistress of Evil
 • 12:11 Brian Tyler Legacy
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 354, Sunday, 18 April 2021
 • 1
  Billy Boyd
  Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  The Last Goodbye
 • 2
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2021 RMF Classic