Informacje

Powstaje wyjątkowa książka o kulisach nagrywania albumu "Let It Be" The Beatles

Dodano:
Powstaje wyjątkowa książka o kulisach nagrywania albumu "Let It Be" The Beatles

fot. EPA PHOTO PA FILES/PA/mda

To pierwsza oficjalna książka The Beatles od czasu bestsellerowej „The Beatles Anthology”, czyli od 20 lat. Termin wydania „The Beatles: Get Back”, 31 sierpnia 2021 roku, koreluje z zapowiadaną na ten okres premierą filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem, reżyserowanego przez Petera Jacksona.

Książka w twardej oprawie ma zawierać transkrypcje rozmów Beatlesów z sesji studyjnych w 1969 roku. To był czas, gdy wydany rok wcześniej „Biały album” wciąż utrzymywał się na szczytach list przebojów, ale „Czwórka z Liverpoolu” zabrała się już do stworzenia nowego projektu, początkowo zatytułowanego „Get Back”. Beatlesi pracowali nad nim przez trzy tygodnie, najpierw w Twickenham Film Studios, a następnie we własnym nowym Apple Studios. Mocno już skłóceni, wystąpili też po raz ostatni razem na żywo – na dachu budynku Apple Corps. Wszystko to zostało udokumentowane przy użyciu kamer i magnetofonów.

Książka zilustrowana będzie niepublikowanymi wcześniej zdjęciami Ethana A. Russella i Lindy McCartney. Zapowiedziano też przedmowę Petera Jacksona oraz wprowadzenie pisarza Hanifa Kureishiego. Choć termin premiery jest odległy, już uruchomiono przedsprzedaż. Cena 60 dolarów.

Wydanie zostało zaanonsowane w oficjalnym kanale The Beatles na YouTube. Zwiastun można obejrzeć po wpisaniu: Announcing The Beatles: Get Back. Zapowiedź spotkała się z entuzjazmem fanów, choć niektórych tytuł zmylił. Najpopularniejszy komentarz głosi: „Myślałem, że Beatlesi wracają, jestem idiotą”. Nie wracają, ale i tak pozostają fenomenem. Jak napisała osoba o pseudonimie Beatnick: „Zespół nie istnieje od 50 lat, a wciąż wydaje produkty, których ludzie pragną”. (PAP Life)

 • Notowanie: 333, Sunday, 25 October 2020
 • 1
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • 2
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 3
  Wojciech Kilar
  Ziemia obiecana
  Walc
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic