Informacje

Opowiedz o swojej miłości i wygraj pobyt w Domu Julii w Weronie

Dodano:
Opowiedz o swojej miłości i wygraj pobyt w Domu Julii w Weronie

fot.PAP/DPA

Walentynkowa noc spędzona w domu, który był świadkiem miłości Romea i Julii - trudno o bardziej romantyczny scenariusz dla zakochanych. Taką nagrodę może zdobyć para, która napisze list do Julii i poruszająco opowie o swoim uczuciu. Trzeba się spieszyć - termin upływa 2 lutego.

Najbardziej znana historia miłosna na świecie rozgrywała się we włoskim mieście Werona. Chociaż Szekspir nie podał, gdzie dokładnie mieszkała Julia, którą kochał Romeo, od lat za prawdziwy dom bohaterki dramatu uznaje się stojącą w centrum miasta kamienicę Casa di Giulietta. To sprawia, że ten XIII-wieczny budynek, w którym mieści się muzeum, jest dziś symbolem miłości, do którego ściągają turyści z całego świata. To tu docierają również tysiące listów pisanych do Julii. Teraz taki list może stać się przepustką do spędzenia niezwykłych chwil w Weronie. Wszystko dzięki konkursowi Airbnb.

Żeby wziąć w nim udział, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku jak najbardziej przejmujący list do Julii. Para powinna oczywiście opowiedzieć w nim o historii swojej miłości. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 lutego. Zwycięska para będzie miała okazję spędzić walentynkową noc w Domu Julii. Ale to nie wszystko, bo dodatkową nagrodą jest zaproszenie na romantyczną kolację, którą przygotuje nagrodzony gwiazdkami Michelin szef kuchni Giancarlo Perbellini, a także możliwość odpisania na niektóre z nadesłanych listów oraz spacer śladami słynnej pary kochanków.

"Dom Julii jest najważniejszym muzeum w Weronie, przyciągającym miliony odwiedzających każdego roku. Współpraca z Airbnb ożywia znaną szekspirowską historię Romea i Julii w niespotykany dotąd sposób" - przyznał na łamach "Daily Mail", Federico Sboarina, burmistrz gminy Werona.

Giacomo Trovato, dyrektor generalny Airbnb we Włoszech dodał, że taki pobyt będzie dla jednej pary wyjątkową okazję do świętowania swojej miłości w możliwie najbardziej romantycznym domu w historii literatury. (PAP Life)

 • Notowanie: 314, Sunday, 5 April 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Joey Batey
  Wiedźmin
  Toss A Coin To Your Witcher
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic