Informacje

Nowa książka mistrza polskiej powieści szpiegowskiej

Dodano:
Nowa książka mistrza polskiej powieści szpiegowskiej

„Odwet” Vincenta V. Severskiego to powieść, w której autor łączy wątki kryminalne ze szpiegowskimi dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Severski jest jednym z najpoczytniejszych polskich pisarzy, a jego książki rozeszły się już w ponad 600 tysiącach egzemplarzy. Premiera „Odwetu” w środę, 19 czerwca.

W najnowszej książce Severskiego czytelnicy odnajdą kulisy polskiej areny szpiegowskiej, opisy technik wywiadowczych, wartką akcję oraz bogate tło polityczne. Fabuła rozpoczyna się od tajemniczych śmierci polskich agentów wywiadu na obcych terytoriach. Ślady wskazują na Al-Kaidę. Nietypowe wydarzenia wzbudzają zainteresowanie rosyjskich służb, które próbują wpłynąć na sytuację wewnętrzną w Polsce. Wszystkie te działania odbywają się w świetle zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Dzięki realizmowi, szczegółowym charakterystykom bohaterów i bogatemu życiorysowi autora książki Severskiego wyróżniają się na tle innych polskich powieści. „Zanim poszedłem do wywiadu, chciałem być pisarzem. Nie udało się wtedy, ale w szpiegowskim świecie miałem mnóstwo okazji, aby pisać raporty i informacje - opowiada Severski. - Kiedy jednak przeszedłem na emeryturę, postanowiłem pisać prozę i spełniło się moje młodzieńcze marzenie”.

Vincent V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Severski przez 26 lat pełnił służbę wywiadowczą. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Po odejściu ze służby w 2007 roku zaczął tworzyć. Jest autorem bestsellerowej serii „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”. Wydany w 2018 roku „Zamęt” został nominowany do nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Literatura polska. „Odwet” to jego szósta książka.

Źródło informacji: Wydawnictwo Czarna Owca

 • 02:29 Kronos Quartet The Beatitudes
 • 02:35 Jan Sebastian Bach Concerto in C minor for Oboe & Violin (2)
 • 02:40 Dmitri Szostakowicz Waltz "Barrel Organ" / Galop
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 286, Sunday, 23 June 2019
 • 1
  Daniel Bloom / Leszek...
  Słodki koniec dnia
  Poetessa
 • 2
  Elton John
  Król lew
  Can You Feel The Love Tonight
 • 3
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic