Informacje

Najlepsza przyjaciółka Whitney Houston potwierdza, że miały romans

Dodano:
Najlepsza przyjaciółka Whitney Houston potwierdza, że miały romans

fot.PAP/EPA

Siedem lat po śmierci Whitney Houston, jej najlepsza przyjaciółka Robyn Crawford przyznaje w swojej książce, że łączyła je także romantyczna relacja. Były parą na początku lat 80.

Książka "A Song For You: My Life with Whitney Houston" ("Piosenka dla ciebie. Moje życie z Whitney Houston"), napisana przez wieloletnią przyjaciółkę piosenkarki, Robyn Crawford, może stać się wielkim hitem wydawniczym. Premiera publikacji zaplanowana jest na 12 listopada, ale już teraz magazyn "People" opublikował kilka zaczerpniętych z niej faktów i cytatów.

Whitney i Robyn poznały się w 1980 r. na wakacyjnym obozie w New Jersey, gdzie pełniły role wychowawczyń. Przyszła gwiazda miała 17 lat, Robyn - 19. Tamtego lata Crawford obiecała Houston, że będzie się nią opiekować. Była wierna temu postanowieniu przez 20 lat. Już gdy Whitney była gwiazdą, Robyn pracowała jako jej asystentka. Motywowała ją do pracy, dbała o jej medialny wizerunek, pomagała wyjść z tarapatów.

Początkowo ich relacje były na tyle bliskie, że wychodziły poza ramy przyjaźni. Whitney zakończyła ich romans tuż po tym, jak podpisała kontrakt muzyczny - przestały być parą w 1982 r. "Powiedziała mi, że powinnyśmy zrezygnować z bliskości fizycznej, bo to utrudniłoby naszą podróż (...) Że jeśli dowiedzieliby się o tym inni, to wykorzystaliby to przeciwko nam" - pisze Crawford. Uszanowała wolę Whitney i przez długie lata milczała na temat ich bliskich kontaktów. Niemniej, łącząca ich przyjaźń była powodem wielu plotek.

Drogi przyjaciółek rozeszły się w 2000 r. Mąż piosenkarki, Bobby Brown wykluczył Crawford z kręgu najbliższych znajomych gwiazdy. Robyn nie mogła też znieść uzależnienia Whitney i tego, że była wykorzystywana przez swoją rodzinę.

Crawford na co dzień jest trenerką fitness. Żyje z inną kobietą, z którą wychowuje dwoje adoptowanych dzieci. (PAP Life)

 • 01:52 Daniel Hope, Johann Pachelbel Canon & Gigue for 3 violins & continuo - 1 Canon
 • 01:56 Wolfgang Amadeusz Mozart Symphony No.40 in G minor (4)
 • 02:00 Antonio Vivaldi Koncert gitarowy A-dur (3)
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic