Informacje

Literatura w każdym wieku – pasmo dziecięce na 4. Festiwalu Miłosza

Dodano:

Festiwal Miłosza wraz z Festiwalem Literatury dla Dzieci zapraszają na cykl wydarzeń dla najmłodszych czytelników. W dniach 14-16 maja w Krakowie dzieci i ich rodzice będą uczestniczyć w spotkaniach autorskich, warsztatach, a także grze miejskiej. Do Krakowa przyjedzie m. in. autorka serii o ulicy Czereśniowej - Susanne Rotraut Berne. Koncert zagra Jerz Igor, a na literacki spacer po Krakowie zabierze uczestników Michał Rusinek.

Do Krakowa przyjadą znani autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci, żeby opowiedzieć o swoich najnowszych pracach. Wśród nich znajdzie się m.in. Susanne Rotraut Berner – znana na całym świecie ilustratorka i autorka książek obrazkowych, w tym serii o ulicy Czereśniowej. Z czytelnikami spotkają się także Jerzy Stuhr wraz z córką, Marianną Bończą-Stuhr – autorzy książki Kto tam zerka na Kacperka?, zbioru bajek i wierszyków, które dawno, dawno temu do poduszki usłyszały dzieci znanego aktora.

W programie Festiwalu znaleźć można również poszerzające horyzonty – nie tylko geograficzne – spotkania z cyklu Czytanki po zmroku, warsztaty z mistrzami ilustracji, grę miejską, spektakle i pokazy filmowe, a nawet spacer po krakowskim rynku w towarzystwie Michała Rusinka.

Na zakończenie organizatorzy zaplanowali mocny akcent muzyczny – koncert Jerza Igora. Zespół ten z powodzeniem wymyka się jednoznacznej kategoryzacji krytyków i słuchaczy. Tworzący go duet (Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow) to nowa jakość w podejściu do muzyki dla dzieci. Rewelacyjne, bezpretensjonalne, indie-popowe kołysanki angażują nie tylko uszy młodych widzów, ale też uczą ich wrażliwości na bogactwo brzmień żywych instrumentów.

Druga edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się w tym roku w aż czterech miastach (Kraków, Wrocław, Warszawa i Gdańsk). Celem wydarzenia współorganizowanego Annę Kaszubę-Dębską oraz Łukasza Dębskiego – właścicieli Cafe Szafe, oraz Fundację Czas Dzieci jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą, oraz zaistnienie książki i ilustracji dla dzieci w przestrzeni społecznej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest tolerancja i otwarcie na inność drugiego człowieka. Dzięki połączeniu sił organizatorów Festiwalu Miłosza i Festiwalu Literatury dla Dzieci tegoroczne propozycje wydarzeń dla najmłodszych będą podwójnie ciekawe.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, lecz wymagana jest rejestracja. Zapisy i szczegółowy program wydarzeń wraz z kalendarzem znaleźć można na stronie www.fldd.pl.

Więcej informacji o Festiwalu Miłosza na stronie www.miloszfestival.pl
Festiwal Miłosza organizuje Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundacja Miasto Literatury.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

fot.Tomasz Wiech

 • 03:52 Henryk Wieniawski Polonaise Brillante No.1 in D major Opus 4
 • 03:57 Heitor Villa-Lobos Pierwsza część "Popularnej suity brazylijskiej"
 • 04:00 Rupert Gregson-Williams Dressing Down
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic