Informacje

Lew-Starowicz o mężczyźnie w roli pazia królowej

Dodano:
Lew-Starowicz o mężczyźnie w roli pazia królowej

fot.PAP/Marcin Kmieciński

W książce "On. Pytania intymne", która jest przewodnikiem po męskiej seksualności, prof. Zbigniew Lew-Starowicz wyodrębnia kilka kategorii kochanków. Jednym z nich jest Paź - szalenie zapatrzony w swoją partnerkę, gotowy spełnić każdy jej kaprys. Jego miłość jest nieodwzajemniona.

Sportowiec, Ekspert, Gość, Pan i Władca, Ignorant, Casanova, a także Paź - oto typologia kochanków stworzona przez słynnego polskiego seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Co kryje się za ostatnią z wymienionych kategorii, kim jest mężczyzna w roli pazia królowej?

"Paź wchodzi w relację miłości nieodwzajemnionej. On jest szalenie zakochany, a ona nie. Ale (królowa) łaskawie wpuściła go do swojej sypialni. On jest jej bardzo wdzięczny za to. I chce, żeby ten związek trwał i trwał. Co więc czyni Paź? Nieustannie udowadnia swoją przydatność i robi wszystko, czego ona chce. (...) Mężczyzna w roli Pazia może funkcjonować bardzo długo, zdarza się, że całe życie. I Paź może być bardzo szczęśliwy" - mówi Lew-Starowicz w rozmowie z Krystyną Romanowską w książce "On. Pytania intymne".

Profesor wspomina pacjenta, dla którego utrzymanie małżeństwa było życiowym priorytetem, gdyż ogromnie przeżył rozpad małżeństwa rodziców. Żona zorientowała się w jego motywacji i zaczęła stawiać mu coraz wyższe wymagania za cenę pozostania w związku. Jego pacjent poszedł na ten układ.

Co ciekawe, mężczyzna może stać się Paziem, mimo że kiedyś nim nie był. Taka sytuacja może mieć miejsce, jeśli dopuścił się zdrady. Partnerka przebacza mu, ale pod jednym warunkiem - zmieniamy układ sił w związku, teraz to ona będzie górą. Związek przetrwa tylko wtedy, gdy on będzie odgrywał rolę Pazia. (PAP Life)

 • 12:38 Antonio Vivaldi Koncert gitarowy A-dur (3)
 • 12:44 Perfect Niewiele Ci mogę dać
 • 12:49 Aram Chaczaturian Waltz ze suity baletowej Masquerade
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 281, Sunday, 12 May 2019
 • 1
  Lady Gaga / Bradley Cooper
  Narodziny gwiazdy
  Shallow
 • 2
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 3
  Elton John
  Faworyta
  Skyline Pigeon
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic