Informacje

"Książkożercy" - seria książek dla dzieci uczących się czytać

Dodano:
"Książkożercy" - seria książek dla dzieci uczących się czytać

zdjęcie ilustracyjne/fot.Pixabay

Pierwsze tomy "Książkożerców", czyli trzypoziomowej serii książek dla dzieci uczących się czytać, trafiły do księgarń. Wydawnictwo Wilga, którego nakładem ukazała się seria podkreśla, że pomoże ona "małym uczniom wejść w świat liter, słów i zdań, zgodnie z poziomem zaawansowania".

Wydawnictwo zwraca uwagę, że cała seria została przygotowana pod opieką metodyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

"Dzięki humorystycznym i wciągającym historiom oraz sympatycznym bohaterom, młodzi czytelnicy chętnie sięgną po lekturę. Czytanie uprzyjemniają też ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu" - napisano w komunikacie wydawnictwa.

W serii "Książkożercy" ukażą się teksty o różnym stopniu zaawansowania, by ułatwić rodzicom wybór lektury na miarę umiejętności dziecka. "Poziom A jest odpowiedni dla +Książkogryzaków+, czyli maluchów dopiero rozpoczynających przygodę z nauką czytania" - poinformowano.

Książeczki na tym poziomie zawierają historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania. Składają się one z prostych słów z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi. W tekstach przeważają zdania pojedyncze i na każdej stronie występuje jedno zdanie.

Poziom B, jak napisano w informacji wydawnictwa, to wyzwanie dla "Książkołasuchów". Wyjaśniono, że książki oznaczone tą literą zawierają słowniczek trudniejszych wyrazów. "Na tym etapie w tekstach wprowadzane są poszczególne wieloznaki oraz litery ze znakami diakrytycznymi w zakresie dopasowanym do poziomu dziecka. Historie są opowiadane przy użyciu zdań pojedynczych oraz złożonych. Na każdej stronie mały czytelnik znajdzie od dwóch do czterech zdań" - zaznaczono.

Poziom C czeka na najbardziej zaawansowanych w sztuce czytania, czyli na "Książkożerców". W tych książeczkach dzieci również mają do dyspozycji słowniczek trudnych wyrazów. W tekstach użyte są wszystkie wieloznaki oraz litery ze znakami diakrytycznymi. "Książkożercy" mogą podczas lektury zmierzyć się z dłuższymi zdaniami oraz trudnymi ortograficznie wyrazami.

W serii ukażą się m.in. książki "Super Marian nad jeziorem" i "Akcja Jogi" Barbary Wicher oraz "Bomberka" Grażyny Nowak-Balcer. "Książkożercy" trafiły do księgarni w środę. Patronami medialnymi serii są: blog dla świadomych rodziców Nebule.pl oraz magazyn "Mały Uczeń".

 • 08:34 Stanley Myers Cavatina
 • 08:37 Henryk Kuźniak VabankII
 • 08:44 Johann Strauss II An der schönen, blauen Donau
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic