Informacje

Krakowski spleen i inne wiersze

Dodano:
Krakowski spleen i inne wiersze

Wojewódzka Biblioteka Publicznej w Krakowie w ramach 9. edycji Krakowskiej Nocy Poezji zaprasza na spotkanie dedykowane charyzmatycznej artystce Korze (Oldze Sipowicz), dzięki której tekst rockowy zyskał wartość poetycką, a teksty piosenek odseparowane od muzyki stały się autonomicznymi utworami literackimi.

12 października 2019 r., godz. 20:00, sala 315, WBP w Krakowie

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zaprosili męża artystki – Kamila Sipowicza oraz jej przyjaciółkę, aktorkę Ewę Kolasińską.

Spotkanie będzie się składało z dwóch części. Pierwsza przyjmie formę wielogłosu literackiego i będzie konfrontacją języków poetyckich Kory i Kamila Sipowicza, druga zaś rozmową na temat wierszy Kory i jej miłości do poezji m.in. Mirona Białoszewskiego, Bolesława Leśmiana, Wisławy Szymborskiej i Octavio Paza.

To będzie noc do innych niepodobna. Pełna poezji Kory, jej emocjonalnych szyfrów i kobiecej logiki. Zaprezentowane tu zostaną utwory jeszcze dotąd niepublikowane ale także te z pierwszego tomiku „Krakowski spleen" i ze zbioru „Stoję, czuję się świetnie". Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać wiersze, wczesne wersje piosenek i inne teksty z zeszytów Kory, które ukażą się jesienią br. w książce "Miłość zaczyna się od miłości"

Wszystkich, którzy nie mogą być z nami w tym wyjątkowym dniu, zapraszamy do udziału transmisji na żywo na naszym kanale na YouTubie.

Spotkanie poprowadzą Agnieszka Bubka-Sagan i Tomasz W. Michałowski.

Fotografii do materiałów graficznych użyczył Tomek Sikora – jeden z ulubionych fotografów artystki, twórca teatralnych i filmowych plakatów, ilustracji książkowych, realizator prac dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych.

 

 • 03:31 James Horner Machine Age
 • 03:34 Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski Pejzaż horyzontalny
 • 03:37 Danny Elfman Medici Circus-Miracles Can Happen
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 292, Sunday, 13 October 2019
 • 1
  Michał Lorenc
  Psy
  Kołysanka
 • 2
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic