Informacje

Filmowa biografia Elvisa Presleya - 1 października 2020 r.

Dodano:
Filmowa biografia Elvisa Presleya - 1 października 2020 r.

fot.PAP/EPA

Wytwórnia Warner Bros. ustaliła datę premiery filmowej biografii Elvisa Presleya. W roli głównej wystąpi Austin Butler, a film wejdzie na ekrany kin 1 października 2020 r.

Rolę króla rock'n'rolla w biograficznym filmie Baza Luhrmanna zagra Austin Butler, 27-letni aktor, który ostatnio zagrał u Quentina Tarantino w "Pewnego razu... w Hollywood" czy w "The Dead Don't Die" Jima Jarmuscha. Butler uwielbia tworzyć oraz nagrywać muzykę. Grę na gitarze rozpoczął w wieku 13 lat, a na pianinie w wieku 16 lat.

W 2005 roku, po występach w kilku programach telewizyjnych, Butler otrzymał pierwszą poważniejszą rolę w serialu Nickelodeona, "Szkolny poradnik przetrwania", w którym występował przez dwa sezony. Dzięki temu jego kariera aktorska nabrała tempa. W lipcu 2009 roku wystąpił wspólnie z Ashley Tisdale w filmie przygodowym "Obcy na poddaszu". Tego samego lata zagrał wraz ze swoją przyjaciółką, Alexą Vegą w krótkim, lecz popularnym serialu "Ruby & The Rockits". Do 2014 roku aktor grał jedną z głównych ról w serialu "Pamiętniki Carrie".

Inną ważną rolę w filmie, menadżera Elvisa, "Pułkownika" Toma Parkera, zagra dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks. Parker był jednym z najbardziej znanych impresario w historii muzyki. Odkrył Elvisa jeszcze, gdy był nieletni i namówił koncern RCA, aby za 40 tysięcy dolarów wykupiła go z lokalnej wytwórni Sun Records.

Człowiek o tajemniczym pochodzeniu, odpowiedzialny był za międzynarodową karierę muzyczną i filmową króla rock and rolla, z której czerpał 50 procent zysków. Chociaż impresario utrzymywał, że jest Amerykaninem, okazało się, że urodził się w Holandii. W rodzinnym kraju Parker miał być zamieszany w zabójstwo. Fakt ten może tłumaczyć niechęć menadżera do europejskich podróży, która uniemożliwiła Presleyowi koncerty na naszym kontynencie. Parker zmarł w 1997 roku w wieku 87 lat.

Reżyserem filmu o będzie Baz Luhrmann, znany z takich produkcji jak "Romeo i Julia" (1996), "Wielki Gatsby" (2013), "Moulin Rouge!" (2001), "Australia" (2008).

"Wiedziałem, że nie zrobię filmu, jeżeli nie znajdziemy odpowiedniego aktora, który będzie miał zarówno wewnętrzną wrażliwość i zdolności wokalne tej niezrównanej gwiazdy. W całym procesie ważne było dla mnie to, że spotkałem tak szeroki wachlarz talentów. Słyszałem o Austinie Butlerze dzięki wyróżniającej go roli u boku Denzela Washingtona w +The Iceman Cometh+ na Broadwayu, a po testach ekranowych, warsztatach muzycznych i performerskich wiedziałem, że znalazłem kogoś, kto może ucieleśniać ducha jednej z najbardziej znanych postaci w muzycznym świecie" - skomentował swój wybór reżyser. O główną rolę ubiegali się także Harry Styles, Ansel Elgort, Aaron Taylor-Johnson oraz Miles Teller. (PAP Life)

 • 22:34 Johann Gottlieb Janitsch Quadro sonata in B-flat major for traverso, oboe, viola and b.c, op.VI (3)
 • 22:40 Wojciech Kilar Portrait of a Lady - Epilog
 • 22:46 Benjamin Wallfisch New World Coming
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic