Informacje

Dochodzenie ws. zarażenia koronawirusem znanego pisarza

Dodano:
Dochodzenie ws. zarażenia koronawirusem znanego pisarza

Władze Hiszpanii i Portugalii rozpoczęły dochodzenie ws. zakażenia koronawirusem pisarza Luisa Sepulvedy /Chema Moya /PAP/EPA

Władze Hiszpanii i Portugalii rozpoczęły dochodzenie ws. zakażenia koronawirusem pisarza Luisa Sepulvedy. Rezydujący w Hiszpanii chilijski literat utrzymuje, że mógł zostać zainfekowany w sąsiedniej Portugalii, gdzie dotychczas nie potwierdzono jednak żadnego przypadku koronawirusa.

W niedzielę wieczorem portugalska rządowa agenda, Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS), poinformowała, że pozostaje w stałym kontakcie z władzami Hiszpanii w sprawie potencjalnego zakażenia 70-letniego Sepulvedy podczas jego pobytu w Portugalii w drugiej połowie lutego.

Sepulveda brał udział w odbywających się od 18 do 23 lutego targach książki w mieście Povoa de Varzim na północy Portugalii.

Chilijski pisarz twierdzi, że objawy choroby, potwierdzonej już u niego przez hiszpańskie władze sanitarne, pojawiły się wkrótce po powrocie z Portugalii do Asturii w północnej Hiszpanii, gdzie mieszka.

Kolorytu sprawie zakażenia pisarza nadaje fakt, że o ile Sepulveda i jego najbliższa rodzina podejrzewają, iż zakażenie nastąpiło w Portugalii, o tyle portugalskie media powątpiewają w ten scenariusz. Wskazują, że z powodu długiego okresu inkubacji choroby i faktu dużej liczby zachorowań w Hiszpanii, to właśnie kraj sąsiada jest prawdopodobnym miejscem zakażenia pisarza.

"O ile u nas nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, to w niedzielę wieczorem w Hiszpanii chorych na Covid-19 było już ponad 80 osób" - odnotowała portugalska telewizja RTP.

Do niedzielnego wieczora władze Hiszpanii poinformowały o 83 przypadkach zainfekowania koronawirusem w tym kraju. Potwierdzono też pierwszy przypadek zakażenia osoby niepełnoletniej. Chorą jest szesnastoletnia mieszkanka katalońskiej Girony.

Marcin Zatyka

 • 12:10 Jackie DeShannon What The World Needs Now Is Love
 • 12:14 Bill Conti Gonna Fly Now
 • 12:16 James Horner Machine Age
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 321, Sunday, 31 May 2020
 • 1
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • 2
  Hildur Guðnadóttir
  Joker
  Bathroom Dance
 • 3
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic