Bliskie Spotkania z archeologią podwodną w RMF Classic

Akwenów do przebadania w Polsce jest mnóstwo. A archeologów pracujących pod wodą mamy niewielu. Dlaczego to niełatwa praca? Co w niej może zachwycić, a co przestraszyć? I dlaczego „im brudniej, tym lepsza archeologia”?

Bliskie Spotkania z archeologią podwodną w RMF Classic

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów audycji z 22.01.2022:

posłuchaj Bliskie Spotkania z archeologią podwodną w RMF Classic

 

Naszym przewodnikiem po świecie archeologii podwodnej w Bliskich Spotkaniach był Mateusz Popek – archeolog podwodny, instruktor nurkowania, nurek zawodowy z Centrum Archeologii Podwodnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze obejmują archeologię podwodną Morza Bałtyckiego oraz kultury ameryki łacińskiej.

Wśród gości audycji Natalii Grzeszczyk pojawili się również:

dr hab. Małgorzata Grupa, prof. UMK w Toruniu z Pracowni Dokumentacji i Konserwacji Zabytków Archeologicznych Instytutu Archeologii UMK w Toruniu. Specjalizuje się w konserwacji zabytków archeologicznych wykonanych z surowców organicznych, takich jak: drewno, skóra, tkanina, i zabytków wykonanych z różnych struktur surowcowych. Jest autorką wielu publikacji związanych z konserwacją i kulturą materialną średniowiecza i czasów nowożytnych. W swoich opracowaniach porusza głównie zagadnienia związane z tkaninami i kostiumologią;   

Szymon Mosakowski – student archeologii, zajmujący się promocją archeologii podwodnej w Akademickim Kole Badań Podwodnych UMK w Toruniu.

 

A tutaj kilka zdjęć archeologów podwodnych przy pracy :) 

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic