Informacje

Big Book Festival 2019: wśród gości - Jamie Bartlett, Ayobami Adebayo, Katahrina von der Gathen

Dodano:
Big Book Festival 2019: wśród gości - Jamie Bartlett, Ayobami Adebayo, Katahrina von der Gathen

Jamie Bartlett, Ayobami Adebayo oraz Katahrina von der Gathen - to niektórzy goście siódmej edycji festiwalu Big Book Festival, który odbywać się będzie od 21 do 23 czerwca w Warszawie. Łącznie festiwal będzie gościł 20 zagranicznych autorów.

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem "Skok w bok!". "Pozwól sobie na nieskrępowaną przyjemność czytania i skocz z nami daleko od głównego nurtu. Zapomnij o listach bestsellerów, modnych pisarzach, o tym, co chwalą i rekomendują recenzenci albo znajomi" - zachęcają organizatorzy festiwalu.

Podczas siódmej edycji Big Book Festival "nie dzielimy książek na lepsze i gorsze, zapominamy o kategoriach literackich, a z tysięcy tytułów wybieramy to, co nam się podoba" - napisali organizatorzy.

W trakcie festiwalu zaplanowano 50 wydarzeń. W programie znajdą się performance, pokazy, spektakle oraz happeningi. Właśnie ogłoszono kolejne nazwiska gości festiwalu. Są to: "Jamie Bartlett, którego wystąpienia o demokracji w dobie nowych technologii w TED oglądają miliony, Ayobami Adebayo - nowa sensacja literatury nigeryjskiej oraz Katahrina von der Gathen – rewolucyjna edukatorka seksualna z Niemiec" - poinformowali organizatorzy festiwalu.

Na zaproszenie Big Book Festival przyjadą także powieściopisarze, ale także badacze i eksperci, którzy pomagają zrozumieć dynamicznie zmieniający się świat i proponują nowe sposoby myślenia o przyszłości. Wśród autorów, którzy między 21 a 23 czerwca wystąpią na Starym Mokotowie (siódma edycja wędrującego festiwalu odbywa się w Big Book Cafe, Centrum Łowicka oraz willi i muzeum Władysława Broniewskiego – przy ul. Jarosława Dąbrowskiego), są: z Włoch Alessandro Barrico, a z Anglii - Sarah Moss.

Organizatorzy festiwalu zaznaczają, że pojawi się na nim także "dużo nowych nazwisk i postaci, które polscy czytelnicy będą mieli szansę odkryć". "Szef instytucji fact-checkingowej i komik Tom Phillips zaprezentuje teorię o tym, że rozwój cywilizacji oraz homo sapiens jest w istocie dziełem przypadku i sumą spektakularnych porażek. Praktykujący lekarz i podróżnik Gavin Francis opowie, jakim transformacjom i zniekształceniom podlegało w dziejach ludzkie ciało i jakie kształty będzie ono przyjmować w cyfrowo zaawansowanej przyszłości. (...) Hiszpańska autorka i rysowniczka Maria Hesse, która podbiła świat oryginalnie ilustrując biografie najsłynniejszych artystów w dziejach, graficznie opowie o losach Fridy Kahlo i Davida Bowie" - poinformował Big Book Festival.

Gośćmi festiwalu będą też m.in.: amerykańska badaczka katastrof nuklearnych Kate Brown, holenderski powieściopisarz Arnon Grunberg, bułgarska eseistka Kapka Kassabova oraz hiszpański reporter opisujący losy uchodźców – Agus Morales. Łącznie festiwal będzie gościł 20 zagranicznych autorów.

Pełna lista gości zagranicznych wraz informacjami o ich osiągnięciach jest na stronie www.bigbookfestival.pl. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony w maju.

autor: Katarzyna Krzykowska

 • 12:11 Henryk Kuźniak Temat Lamii - lot bociana
 • 12:15 John Powell Dragon Racing
 • 12:23 Matteo Bocelli, Elton John Can You Feel the Love Tonight
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 325, Sunday, 28 June 2020
 • 1
  Harry Gregson-Williams /...
  Mulan
  Loyal Brave True
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Hans Zimmer / Lisa Gerrard
  Gladiator
  Now We Are Free
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic