Informacje

Bajki w wersji audio w wykonaniu Nowickiego i aktorów ze Skolimowa

Dodano:
Bajki w wersji audio w wykonaniu Nowickiego i aktorów ze Skolimowa

fot.PAP/Stach Leszczyński

Najpiękniejsze bajki czytane przez Jana Nowickiego i aktorów ze Skolimowa znalazły się na specjalnym audiobooku. Dochód z jego sprzedaży zasili konto Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Na rynku pojawił się właśnie audiobook zatytułowany "Najpiękniejsze baśnie świata". Dzieła braci Grimm czy Andersena czyta Jan Nowicki oraz znakomici aktorzy z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Cały dochód ze sprzedaży audiobooka zostanie przekazany na wsparcie mieszkańców tej placówki. Partnerem audiobooka jest księgarnia internetowa Publio.pl, w której można zakupić to wyjątkowe wydawnictwo.

Poszukując prezentu świątecznego można też pomóc artystom ze Skolimowa i jednocześnie wysłuchać znanych bajek w znakomitej aktorskiej interpretacji.

Audiobook ma ponad 150 minut i zawiera najpiękniejsze bajkami świata, których z przyjemnością wysłucha i duży, i mały słuchacz. A co znalazło się na tym wydawnictwie? "Roszpunkę" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Jan Nowicki; "Śpiącą Królewnę" (Artur Oppman) - czyta Danuta Gellert; "Kota w Butach" (Artur Oppman) - czyta Józef Fryźlewicz; "Brzydkie Kaczątko" (Hans Christian Andersen) - czyta Eugenia Herman; "Śnieżkę" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Halina Kowalska; "Calineczkę" (Hans Christian Andersen) - czyta Andrzej Szopa, a baśń "O czterech muzykantach z Bremy" (Jacob i Wilhelm Grimm) - czyta Józef Fryźlewicz.

Szopa, który wziął udział w nagraniu, zwraca uwagę na istotne znaczenie przekazywania tradycji czytania bajek kolejnym pokoleniom. "Mam wnuczkę i po cichu liczę, że jeśli dostałaby wybór: współczesne bajki lub Calineczka, to wybrałaby tę drugą. Mnie urzekła historia tej kruszyny i bardzo bym chciał, aby trwała dalej. Ale przekazywanie bajek kolejnym pokoleniom, wymaga zaangażowania przede wszystkim domu rodzinnego. Bo to, co dzieje się w domu, jest powielane potem w życiu" - podkreśla aktor. (PAP Life)

 • 12:05 Vladimir Cosma Le Jaguar
 • 12:11 Antonio Vivaldi Four Seasons Opus 8 - Concerto No.3 (Autumn) (1); Cztery pory roku - Jesień (1)
 • 12:16 Martha Argerich & Sergei Babayan, Sergiusz Prokofiew Walc Puszkina cis-moll
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 256, niedziela, 24 czerwca 2018
 • 1
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 2
  Sixto Rodriguez
  Sugar Man
  Sugar Man
 • 3
  Bartosz Chajdecki
  Kruk. Szepty słychać po zmroku
  temat
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2018 RMF Classic