Zwiastun „Avatar: Istota wody”. Zapierający dech świat i nowa przygoda. Po latach wracamy na Pandorę

Na ten film widzowie czekają od lat. Jeden z najbardziej dochodowych filmów wszech czasów powraca. Druga część „Avatara” w reżyserii Jamesa Camerona doczekała się nowego zwiastuna. Co wydarzy się w filmie „Avatar: Istota wody”?

Zwiastun „Avatar: Istota wody”. Zapierający dech świat i nowa przygoda. Po latach wracamy na Pandorę
Fot. Materiały prasowe/Disney

Pierwsza część „Avatara” trafiła do kin w 2009 roku. Zebrała dobre recenzje, efekty specjalne wykorzystane w filmie spotkały się z ciepłym przyjęciem. Produkcja została laureatem wielu prestiżowych nagród. Otrzymała nominację do aż 9 Oscarów, z czego faktycznie zdobyła trzy statuetki.

Kolejne części serii były zapowiadane i wielokrotnie przesuwane. Na kontynuację „Avatara” widzowie czekali długo i zapewne wiążą z nią duże nadzieje.

Historia opowiedziana w filmie „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. „To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.”

Za reżyserię filmu odpowiada James Cameron, który wspólnie z Jonem Landau wyprodukował „Avatara 2”. W nowej produkcji wystąpią: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Kunszt twórców i solidne wykonanie filmu przełożyły się także na sukces kasowy „Avatara”. Film zyskał tytuł „najbardziej dochodowego filmu wszech czasów”. Produkcja jako pierwsza osiągnęła pułap 2 milionów dolarów. Dopiero „Avengers: Koniec gry” pobił rekord finansowy „Avatara”. Czy „Avatar: Istota wody” przypadnie do gustu widzom i czy warto na niego czekać? Dowiemy się już 16 grudnia tego roku. A w oczekiwaniu na premierę widzowie będą mogli obejrzeć pierwszą część „Avatara” w kinach już 23 września 2022 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic