Wielki powrót! Johnny Depp jako Ludwik XV. Jest już pierwsze zdjęcie aktora w roli francuskiego króla

Proces Johnny`ego Deppa i Amber Heard już za nami, przynajmniej na razie. Teraz zajmijmy się karierą aktora, który powoli odzyskuje swoją pozycję w Hollywood. Obecnie trwają prace na planie filmu, jednym z bohaterów jest Ludwik XV, wcieli się w niego Johnny Depp.

Wielki powrót! Johnny Depp jako Ludwik XV. Jest już pierwsze zdjęcie aktora w roli francuskiego króla
Fot.HBO Max/Materiały prasowe

Najnowszy film, w którym gra Johnny Depp, nosi tytuł „Jeanne du Barry”.  Prace na planie trwają od lipca tego roku. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Maïwenn. Prawdziwy z niej człowiek orkiestra, wcieli się także w kurtyzanę i kochankę króla. Madame du Barry zakończyła żywot na gilotynie w trakcie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. 

Fabuła filmu opowie o życiu Madame du Barry. Kobieta była jedną z ważnych postaci w XVIII-wiecznej Francji. Spryt, inteligencja i wątpliwa moralność pozwoliły jej na zdobycie wpływów, była kochanką możnych, finalnie została kochanką króla Ludwika XV (w tej roli Johnny Depp).

W produkcji wystąpią: Johnny Depp, Maïwenn, Benjamin Lavernhe, Pierre Richard, Melvil Poupaud, Noémie Lvovsky, Pascal Greggory i India Hair.

Film kręcony będzie między innymi w Wersalu i posiadłościach znajdujących się w pobliżu Paryża. Wiadomo również, że jest to obraz francuskojęzyczny. Przewiduje się, że produkcja trafi do francuskich kin 2023 roku.

Autor: Judyta Nowak - RMF Classic

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic