Informacje

Ubrania, sprzęt kuchenny i perfumy - tego nie chcemy pod choinką

Dodano:
Ubrania, sprzęt kuchenny i perfumy - tego nie chcemy pod choinką

fot.PAP/Leszek Szymański

Jeśli nie mamy pomysłu na prezenty albo ich zakup zostawiamy na ostatnią chwilę, w ostateczności możemy podarować gotówkę. Zdaniem Polaków, najmniej mile widziane podarunki to elementy garderoby, ze skarpetkami na czele, sprzęty kuchenne czy perfumy.

Idealny prezent powinien wpisywać się w nasze zainteresowania, powinien być praktyczny i zaskakujący - na takie cechy doskonałego podarunku wskazało 40 proc. Polaków.

Co ciekawe, prezentem, z którego ucieszy się 19 proc. respondentów jest gotówka, wynika z badań. Z pewnością spełnia warunek praktyczny, to również rozwiązanie dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent albo zwlekają z jego zakupem. Wśród innych wymienionych podarunków, które ucieszą obdarowanych wymienia się: kosmetyki (14 proc.), elektronikę (13 proc.), biżuterię (11 proc.) czy voucher prezentowy (8 proc.).

Według 40 proc. badanych, idealny prezent to taki, który trafia w gust, wpisuje się w zainteresowania. 35 proc. Polaków preferuje natomiast prezenty bardziej praktyczne i funkcjonalne.

"Zwyczaje prezentowe Polaków wciąż się zmieniają i dziś dla blisko jednej czwartej z nas najbardziej atrakcyjnym jest prezent zaskakujący, budzący emocje, pozwalający przeżyć coś niezwykłego. Takim upominkiem może być karta podarunkowa - na zabieg kosmetyczny, typu masaż czy peeling (które wskazało 37,5 proc. badanych), prezent w formie emocjonującego przeżycia, takiego jak skok ze spadochronem (27 proc.), czy też zaproszenie na wydarzenie kulinarne, typu degustacja wina lub kurs gotowania (19 proc.)" - wyjaśnia Michał Kaleta z firmy Wyjątkowy Prezent na zlecenie której SW Research przeprowadziło badanie.

Od lat we wszelkich opiniach dotyczących najbardziej niechcianych prezentów wymieniane są skarpety. W tym roku wskazało na nie 12 proc. pytanych. Wśród niepożądanych podarunków znalazły się również ubrania, sprzęt kuchenny, perfumy, książki czy alkohol. (PAP Life)

 • 04:08 Aga Zaryan Kalinowym mostem chodziłam
 • 04:13 Daniel Pemberton All the Beauty in the World
 • 04:17 Nikita Magaloff, Fryderyk Chopin Mazurka in D major Opus 33 No.2
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 293, Sunday, 20 October 2019
 • 1
  Henry Mancini / Audrey Hepburn
  Śniadanie u Tiffaniego
  Moon River
 • 2
  Kortez
  Kamerdyner
  Stare drzewa
 • 3
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic