To już koniec „The Ellen DeGeneres Show”. Wśród ostatnich gości Jennifer Aniston i Billie Eilish

Program Ellen DeGeneres zakończy się na 19. sezonie. Wszystko w atmosferze skandalu związanego z mobbingiem i dyskryminacją na planie show. Wśród gości finałowego odcinka show znalazła się Jennifer Aniston. Co ciekawe była ona pierwszym gościem Ellen. Wówczas rozmawiała z prowadzącą o serialu „Przyjaciele” i o związku z Bradem Pittem.

To już koniec „The Ellen DeGeneres Show”. Wśród ostatnich gości Jennifer Aniston i Billie Eilish
Fot.PAP/EPA

20 lat minęlo

26 maja zakończy się emisja nadawanego od prawie 20 lat jednego z najpopularniejszych amerykańskich programów rozrywkowych. Gospodyni „The Ellen DeGeneres Show” wiosną zeszłego roku ogłosiła, że 19. sezon będzie tym ostatnim. „Kreatywni ludzie muszą nieustannie stawiać sobie nowe wyzwania. A ten program, choć niewątpliwie jest zabawny i wspaniały, przestał być takowym wyzwaniem. Chciałam się z nim pożegnać już w 2019 roku, jednak za namową producentów zgodziłam się przedłużyć go o kolejne trzy sezony” – wyjawiła wówczas Ellen DeGeneres w rozmowie z „The Hollywood Reporter”.

Ostatni goście

Teraz ogłoszono nazwiska gości zaproszonych do finałowego odcinka programu. W studiu pojawi się m.in. Jennifer Aniston. Jej obecność będzie swoistą klamrą, bo to właśnie ona przed laty odwiedziła Ellen w pierwszym odcinku jej talk-show. Opowiadała wówczas o związku z Bradem Pittem oraz pracy na planie kultowych „Przyjaciół”. Obok niej na słynnej kanapie zasiądą Pink i Billie Eilish.

Jubileusz u Ellen

Dla Aniston będzie to już dwudziesta wizyta w show DeGeneres. Ostatnia miała miejsce we wrześniu minionego roku, gdy wiadomo już było, że program zniknie z anteny. Aktorka rozpłakała się, wchodząc na scenę i wyznała, że wizja zakończenia legendarnego show budzi w niej wielkie emocje. „Cholera, to nie powinno być aż tak wzruszające. Nie mogę uwierzyć, że wkrótce nastąpi koniec” – powiedziała.

Kulisy zakończenia produkcji

DeGeneres żegna się z widzami w atmosferze skandalu. Latem 2020 roku na jaw wyszły szokujące informacje na temat licznych nadużyć względem pracowników, do jakich miało dochodzić za kulisami show. Słynna prowadząca została oskarżona o mobbing, zastraszanie i wykreowanie „toksycznej atmosfery” na planie. Trzech producentów straciło pracę, a na ulubienicę Ameryki spadła fala krytyki. „Moje nazwisko jest w tytule programu, dlatego biorę odpowiedzialność za wszystko, co robimy. Wraz z Warner Bros. natychmiast wszczęliśmy wewnętrzne dochodzenie i wspólnie podejmujemy kroki w celu rozwiązania wszelkich problemów” – wyjaśniła gwiazda w wysłanej do współpracowników wiadomości, która błyskawicznie trafiła do mediów.

Kryzys wizerunkowy DeGeneres mocno odbił się na oglądalności produkcji. W ciągu kilku miesięcy program stracił aż milion widzów. To wpłynęło na podjęcie decyzji o zakończeniu emisji „The Ellen DeGeneres Show”.

Źródło:PAP Life

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic