Syn Christophera Reeve’a wystąpi w „Supermanie” Jamesa Gunna

Twórcy nowego filmu o Supermanie szykują niespodziankę dla fanów tej komiksowej serii. W przygotowywanym właśnie przez Jamesa Gunna filmie „Superman”, który będzie początkiem nowego uniwersum DC, uhonorowane zostanie dziedzictwo najsłynniejszego filmowego Supermana, Christophera Reeve’a. W filmie Gunna znajdzie się miejsce na epizod syna zmarłego w 2004 roku aktora, Willa.

Syn Christophera Reeve’a wystąpi w „Supermanie” Jamesa Gunna
Christopher Reeve /fot.PAP/dpa

Christopher Reeve wystąpił w czterech pierwszych filmach o Supermanie, przechodząc tą rolą do historii. Jego najmłodszy syn, dziennikarz stacji ABC News, Will Reeve, kontynuował będzie dziedzictwo ojca poprzez niewielką, gościnną rolę w powstającym właśnie filmie „Superman” w reżyserii Jamesa Gunna. Zagra... telewizyjnego dziennikarza.

Zdjęcia do „Supermana” trwają właśnie w amerykańskim stanie Ohio. Miejscowi reporterzy z portalu Cleveland.com zrelacjonowali dzień na planie filmu Gunna, w tym sceny z udziałem Willa Reeve’a, który ma pojawić się w ważnym momencie tej produkcji napisanej i reżyserowanej przez Gunna. Twórca jest również jednym z dwóch szefów DC Studios, które aktualnie pracuje nad wznowieniem całego komiksowego uniwersum. W roli Supermana po raz pierwszy występuje David Corenswet, a premiera zaplanowana została na 11 lipca 2025 roku.

Dzieci Christophera Reeve’a: Will, Matthew i Alexandra, opowiedziały ostatnio o ojcu w dokumentalnym filmie „Super/Man”. Produkcja Iana Bonothe’a i Petera Ettedguiego przybliżyła życie i karierę ekranowego Supermana. Widzowie zobaczyli w niej drogę do aktorskiej sławy, nieszczęśliwy wypadek z 1995 roku, na skutek którego Reeve został sparaliżowany od pasa w dół, a także jego pokłosie.

„Większość moich wspomnień związanych z ojcem dotyczy czasu po wypadku. Kiedy mu uległ, miałem trzy lata. Możliwość zobaczenia jego całego życia przed wypadkiem była więc prawdziwym darem dla mnie od twórców dokumentu” – mówił Will Reeve przy okazji premiery filmu na festiwalu w Sundance. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic