W przedstawieniu wykorzystano fragmenty kilku tekstów Stanisława Ignacego Witkiewicza, m.in. powieści "Nienasyceni". Spektakl ma formę stand-upu, czyli monologu z elementami humorystycznymi.
Jak powiedział w środę podczas próby prasowej dramaturg przedstawienia Piotr Rudzki, z tekstów Witkacego wykorzystanych w spektaklu wyłania się wizja katastrofy świata, w którym żyjemy. "To katastrofa dotycząca porządku wartości. Dzieje się ona, według Witkacego, na naszych oczach. Pojawia się pytanie, czy w po katastrofie powstanie jakiś nowy porządek" - mówił Rudzki.
Reżyserem i wykonawcą monodramu jest Wiesław Cichy. Premiera spektaklu odbędzie się 27 marca na Scenie Kameralnej wrocławskiego Teatru Polskiego.
W środę dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztof Mieszkowski poinformował również, że teatr rozpoczyna realizację projektu "Teatr Wyobraźni. Spektakle bez Barier". To przedsięwzięcie skierowane do osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących. Dzięki audiodeskrypcji, czyli dodatkowym opisom słownym, osoby niewidome będą mogły 3 kwietnia uczestniczyć w przedstawieniu "Dzieci z Bullerbyn" w reż. Anny Ilczuk. Z kolei, aby umożliwić odbiór spektaklu osobom niesłyszącym, na scenie pojawi się tłumacz języka migowego.
Audiodeskrypcja przygotowywana jest również dla spektaklu "Dziady" w reż. Michała Zadary oraz dla monodramu "Stand_up Witkacy".
Projekt jest realizowany przez Fundację Katarynka przy wsparciu finansowym Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego .
