Powstała taneczna adaptacja filmu „Matrix". Wyreżyserował ją twórca "Slumdoga" - Danny Boyle

Już w październiku tego roku w Manchesterze będzie można zobaczyć taneczną adaptację głośnego filmu „Matrix” z 1999 roku. Zostanie wystawiona na deskach Factory International w ramach przedstawienia inaugurującego działalność tego nowego miejsca na mapie Manchesteru. Reżyserem przedstawienia zatytułowanego „Free Your Mind” („Uwolnij swój umysł”) jest Danny Boyle („Slumdog. Milioner z ulicy”).

Powstała taneczna adaptacja filmu „Matrix". Wyreżyserował ją twórca "Slumdoga" - Danny Boyle
Fot.PAP/EPA

„Łączące hip-hopową choreografię setek tancerzy ze współczesnymi możliwościami zapewnienia immersji, przedstawienie »Free Your Mind« zabierze widzów w ekscytującą podróż poprzez »Matrix« prowadzącą w kierunku nowych możliwości” – czytamy w opisie przedstawienia cytowanym przez portal „Variety”.

„Ta otwierająca oczy produkcja rozprzestrzeniać się będzie po elastycznych przestrzeniach budynku, nie tylko reagując na nie, ale i wykorzystując zbiorową energię chwili” – twierdzą twórcy spektaklu w enigmatycznych zapowiedziach „Free Your Mind”. Jak przystało na otwarcie nowego centrum kultury, przedstawienie zostało pomyślane tak, by podkreślić wszelkie walory i możliwości Factory International.

Muzykę do tanecznego show, jakim jest „Free Your Mind” skomponował Michael „Mikey J” Asante, za choreografię odpowiada Kenrick „H20” Sandy, a producentką przedstawienia jest Tracey Seaward, która współpracuje z Boyle’em od lat. W przedstawieniu zostanie wykorzystany scenariusz poetki Sabriny Mahfouz, a także rzeźby Es Deviln.

Dla Danny’ego Boyle’a „Free Your Mind” to kolejny projekt wykraczający poza działkę filmową, w której się specjalizuje. W 2012 roku wyreżyserował ceremonię otwarcia letnich igrzysk olimpijskich w Londynie, która do dziś uznawana jest ona za jedną z najlepszych takich ceremonii w historii igrzysk. Na jej potrzeby Boyle zrealizował m.in. słynną scenę, w której udział wzięli królowa Elżbieta II i Daniel Craig jako agent James Bond. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic