ON AIR
od 07:00 Śniadanie Mistrzów zaprasza: Łukasz Wojtusik

Patrick Wilson odbierze nagrodę „Pod Prąd” i osobiście powita gości Mastercard OFF CAMERA

Patrick Wilson znany jest z wielu ról, zarówno w musicalach na Broadwayu jak i wielkobudżetowych produkcjach filmowych. To aktor ceniony przez krytykę i uhonorowany licznymi nagrodami. Masowej publiczności jest znany dzięki roli Eda Warrena w serii filmów „Obecność”. Podczas 17. edycji Mastercard OFF CAMERA w Krakowie zaszczyci widzów swoją obecnością podczas pokazu specjalnego filmu „Hard Candy” oraz odbierze nagrodę „Pod Prąd”.

Patrick Wilson odbierze nagrodę „Pod Prąd” i osobiście powita gości Mastercard OFF CAMERA

17. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA 2024 startuje już 26 kwietnia. Organizatorzy ujawniają kolejnych gości, wśród których będzie Patrick Wilson – odbierze on nagrodę „Pod Prąd”, przyznawaną od 2010 roku osobistościom szczególnie zasłużonym dla niezależnego kina. Jej laureatami w poprzednich latach byli m.in. David Thewlis, John Malkovich oraz Agnieszka Holland.

Jesteśmy od dawna pełni podziwu dla talentu aktorskiego Patricka Wilsona. Niemal piętnaście lat temu, podczas jednej z pierwszych edycji Festiwalu Mastercard OFF CAMERA, pokazywaliśmy świetną „Pułapkę”, w którym, obok Elliota Page'a, gra główną rolę. Po latach wracamy do tego mistrzowsko skonstruowanego thrillera, niezapomnianej filmowej gry w przysłowiowych „kotka i myszkę”, przy okazji wizyty Wilsona na naszym Festiwalu. Przyznajemy mu Nagrodę Pod Prąd, w uznaniu dla jego bogatej filmografii i dorobku. Przede wszystkim za konsekwentne podążanie własną ścieżką artystyczną, w ramach której łączy sprzeczne z definicji porządki: karierę w teatrze i broadwayowskich musicalach, granie pierwszoplanowych ról w światowych hitach box office i blockbusterach - chociażby - serii „Obecność” i „Aquaman” z występowaniem z odważnych obyczajowo produkcjach, w rodzaju „Aniołów w Ameryce” i „Małych dzieci”, które na trwałe weszły do kanonu współczesnej (pop)kultury.

Grzegorz Stępniak, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA.

Film „Pułapka” (ang. “Hard Candy”) opowiada o spotkaniu nastoletniej Hayley z dużo starszym od siebie Jeffem – przystojnym fotografem mody poprzedzonym rozmowami na internetowym czacie. Kiedy spotykają się u niego w domu na jaw wychodzą prawdziwe intencje obydwu stron, które mogą mieć poważne i śmiertelne konsekwencje.

Pokaz specjalny filmu „Hard Candy” z udziałem Patricka Wilsona odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Kinie Kijów o godzinie 19.00 podczas Mastercard OFF CAMERA – bilety dostępne w sprzedaży już wkrótce!

 

Tytuł: „Pułapka” (ang. „Hard Candy”)

Reżyseria: David Slade

Scenariusz: Brian Nelson

Zdjęcia: Jo Willems

Muzyka: Harry Escott, Molly Nyman

Obsada: Patrick Wilson, Ellliot Page, Sandra Oh, Odessa Rae

Kraj: USA

Rok produkcji:

Czas: 104 min/kolor

 

Patrick Wilson, urodzony w Virginii i wychowany w St. Petersburg na Florydzie, studiował Sztuki piękne na Uniwersytecie Carnegie Mellon. Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach teatralnych. W kinowej sensacji, filmie „Aquaman James’a Wan’a, Wilson zachwycił publiczność rolą Króla Orma. Niedawno zadebiutował w roli reżysera w piątej części filmów z serii „Naznaczony”, zatytułowanej „Naznaczony: Czerwone Drzwi”.

Przełomową rolą w karierze Wilson'a była rola Joe Pitt’s w głośnym mini serialu HBO „Anioły w Ameryce” (2003), za którą dostał nominację do nagród Golden Globe i Emmy. Nominacje dla najlepszego aktora w serial limitowanym do nagród Golden Globe i Critics’ Choice przyniosła mu też rola Lou Solverson’a w serialu Fargo. Inne rozliczne filmy i seriale, w których grał Wilsom to „Obecność”, „Prometeusz”, „Jack Strong”, „Małe dzieci”, czy „Upiór w operze” Razem z paroma filmowymi znajomymi Wilson założył spółkę Cinema Lab, której celem jest przywrócenie dawnej świetności kinom dotkniętym przez pandemię. Spółka ma w planach zakup, renowację i reaktywowanie kin na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

 

 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic