Informacje

Pamiątki po Beatlesach na aukcji

Dodano:
Pamiątki po Beatlesach na aukcji

fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

Okulary przeciwsłoneczne Lennona, koszule Harrisona i szpula z kopią nagrań, należąca do menedżera Briana Epsteina - aukcja pamiątek związanych ze słynną grupą The Beatles odbędzie się w dniach 6-13 grudnia. Internetową licytację organizuje dom aukcyjny Sothebys.

Okrągłe okulary przeciwsłoneczne Johna Lennona przechowywane przez byłego kierowcę Beatlesów, zostaną sprzedane na aukcji w przyszłym tygodniu na stronie internetowej Sotheby's. Szacuje się, że okulary osiągną cenę 6-8 tys. funtów. Te okulary "są naprawdę częścią wizerunku Johna Lennona od połowy lat 60. XX wieku aż do jego śmierci" - powiedział Gabriel Heaton, specjalista od książek i rękopisów w Sotheby's.

Alan Herring był kierowcą Ringo Starra i George'a Harrisona pod koniec lat 60. Przypomniał, że w posiadanie okularów wszedł któregoś dnia, kiedy "odwoził chłopców do biura". "Kiedy John wysiadł z samochodu, zauważyłem, że zostawił okulary przeciwsłoneczne na tylnym siedzeniu, a szkiełka wypadły z oprawek. Zapytałem Johna, czy chce, żebym je naprawił, powiedział: nie martw się, to tylko ze względu na styl" - powiedział były kierowca, dodając: "Nigdy ich nie naprawiłem, po prostu zachowałem je takimi, jakie były, tak jak zostawił je John".

Uzasadniając swoją decyzję o sprzedaży pamiątek, wyjaśnił: "Wspomnienia, które mam z tego szczególnego czasu z życia z Beatlesami, są dla mnie o wiele ważniejsze niż rzeczy, które ciągle z nimi kojarzę" - dodał. Oprócz okularów na aukcji znalazły się także: trzy różnokolorowe koszule z żabotem, noszone przez Ringo Starra (cena wywoławcza 2400 funtów każda), kierownica od samochodu George'a Harrisona, prawdopodobnie od Jaguara (cena wywoławcza 400 funtów), naszyjnik Harrisona z kolorowych paciorków, z dzwoneczkami (cena wywoławcza 800 funtów), kopia nagrań Beatlesów na taśmie szpulowej, należąca do Briana Epsteina, pochodząca z 1962 roku (cena wywoławcza 45 tys. funtów). (PAP Life)

 • 14:13 Bryan Adams Christmas Time
 • 14:17 Michał Lorenc Powrót
 • 14:24 Queen Thank God It's Christmas
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 299, Sunday, 1 December 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  Łukasz Pieprzyk
  Legiony
  Zakończenie
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic