Natalie Portman w zwiastunie serialu „Kobieta z jeziora”

Platforma streamingowa Apple TV+ zaprezentowała zwiastun serialu limitowanego „Kobieta z jeziora”. W rolach głównych występują w nim Natalie Portman oraz Moses Ingram. Scenariusz powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Laury Lippman.

Natalie Portman w zwiastunie serialu „Kobieta z jeziora”
Natalie Portman /NINA PROMMER /PAP/EPA

„Widziałam cię jeden raz, Maddie Schwartz. Zanim to wszystko się zaczęło, widziałam cię. Żywą. Nazywałam się Cleo Johnson. Ale po mojej śmierci zostałam kobietą z jeziora. Napisane przez ciebie marzenia zrujnowały twoje życie. Teraz chciałaś zmienić te same marzenia. Tylko dlaczego wciągnęłaś w to moje martwe ciało?” – dopytuje w zwiastunie Cleo grana przez Moses Ingram.

Jak czytamy w oficjalnym opisie fabuły produkcji Apple, ten serialowy thriller śledził będzie zbieżność życia dwóch kobiet po zniknięciu małej dziewczynki w Baltimore w dniu Święta Dziękczynienia 1966 roku. Gospodyni domowa, Żydówka Maddie Schwartz (Portman), stara się zostawić za sobą tajemniczą przeszłość i zacząć życie na nowo jako reporterka śledcza. Tymczasem Cleo Johnson (Ingram) to matka poruszająca się w politycznym bagnie czarnego Baltimore. Kiedy Maddie zaczyna zajmować się tajemniczą śmiercią Cleo, wszyscy wokół nich nagle znajdują się w niebezpieczeństwie.

Dla 43-letniej Natalie Portman występ w produkcji „Kobieta z jeziora” będzie pierwszą rolą główną w serialu telewizyjnym. Wcześniej można ją było oglądać głównie na dużym ekranie, gdzie za rolę w „Czarnym łabędziu” została nagrodzona Oscarem. Choć serial będzie dla niej pierwszym spotkaniem z Moses Ingram, aktorki mają w swoich karierach wspólny mianownik. Jest nim rola w „Gwiezdnych wojnach”. Portman zagrała w tzw. Trylogii Prequeli, natomiast Ingram można było niedawno oglądać w serialu „Obi-Wan Kenobi”.

„Kobietę z jeziora” wyreżyserowała autorka „Słodziaka”, Alma Har’el. W pozostałych rolach występują: David Corenswet, Mikey Madison, Pruitt Taylor Vince oraz Y’lan Noel. Produkcja liczyć ma siedem odcinków, a pierwsze dwa zadebiutują na platformie streamingowej Apple TV+ już 19 lipca. (PAP Life)

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic