Informacje

MobileMS zwycięzcą przetargu na stworzenie portalu służącego do prezentacji zasobów cyfrowych Muzeum Narodowego w Krakowie

Dodano:
MobileMS zwycięzcą przetargu na stworzenie portalu służącego do prezentacji zasobów cyfrowych Muzeum Narodowego w Krakowie

W grudniu 2017 roku Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło przetarg nieograniczony na stworzenie platformy www, służącej do prezentacji zasobów cyfrowych Muzeum. To ogromne przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji”. Znamy już zwycięzcę przetargu – to łódzka firma MobileMS, Spółka z o.o. Jej główne zadania to zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie portalu internetowego, służącego do prezentacji m.in. zdjęć i opisów dzieł sztuki z kolekcji Muzeum.

Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm, ale w toku procedury badania ofert okazało się, że tylko dwóch wykonawców spełnia warunki udziału, a oferty przez nich złożone podlegają ocenie. Eksperci Muzeum Narodowego w Krakowie, kierując się kryteriami wskazanymi w dokumentacji przetargowej (doświadczenie zawodowe, cena, wsparcie serwisowe,  czas reakcji serwisu), wybrali ofertę MobileMS, która została wyceniona na kwotę 365 187,00 zł. brutto. Dla porównania najdroższa nadesłana oferta została oszacowana na kwotę: 733 080,00 zł brutto.

Platforma cyfrowa ma pomieścić wszystkie dotychczasowe, jak i powstałe w ramach projektu „Bliżej kultury…” zasoby cyfrowe MNK, liczące ponad 130 000 zdjęć bezcennych dzieł sztuki oraz ich opisów.

– Planowany portal ma być zaprojektowany zgodnie z założeniem, że cyfrowe zasoby powinny być dostępne dla jak największego grona odbiorców, a nie służyć tylko specjalistom. Aby było to możliwe, portal będzie nie tylko swoistym katalogiem zbiorów, co zakłada jego charakter naukowy. Akcent zostanie położony na prezentację należących do MNK zabytków i dzieł sztuki w sposób zrozumiały, z silną formułą edukacyjną i społecznościową – tłumaczy dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Andrzej Betlej.

Zgodnie z założeniami przetargu, portal powinien być gotowy do września 2019 roku. Projekt „Bliżej kultury…” jest finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-20 oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Całkowita wartość projektu to 9 362 748 zł.


 • 07:16 Hans Zimmer Madagascar: Best Friends (Orchestra Version)
 • 07:19 Eduard Strauss Mit Vergnügen, Polka schnell, Op. 228
 • 07:21 Marc Shaiman Overture
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 296, Sunday, 10 November 2019
 • 1
  John Barry
  Tańczący z wilkami
  The John Dunbar Theme
 • 2
  John Barry / Shirley Bassey
  Goldfinger
  Goldfinger
 • 3
  Cecilla Krull
  Dom z papieru
  My Life Is Going On
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2019 RMF Classic