Informacje

Krystyna Czubówna wystąpi w nowym serialu Juliusza Machulskiego

Dodano:
Krystyna Czubówna wystąpi w nowym serialu Juliusza Machulskiego

fot.PAP/Tytus Żmijewski

Dobra wiadomość dla tych, którzy uwielbiają słuchać głosu słynnej polskiej aktorki. Juliusz Machulski postanowił zaangażować ją do swojego nowego serialu "Mały zgon". Krystyny Czubówny nie zobaczymy jednak na ekranie, a jedynie ją usłyszymy, będzie bowiem głosem tłumacza na smartfonie, który pomaga w komunikowaniu się po polsku pewnemu fińskiemu mordercy.

"Mały zgon" to komediowo-kryminalny serial, który w pierwszej połowie marca pojawi się w Canal+. Ta opowieść zabierze widzów do świata narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i nielegalnych rozgrywek pokera, w których stawką są milionowe sumy. Tłem dla tej historii są mazurskie jeziora, lasy i pozornie spokojne miasteczka.

Producentem kreatywnym i jednym z reżyserów "Małego zgonu" jest Juliusz Machulski. Główną rolę kreuje Piotr Grabowski. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Annę Seniuk, Katarzynę Herman, Jacka Komana i Karolinę Gorczycę i Julię Wyszyńską.

Co zaskakujące, swój mały wkład w powstanie tego serialu ma też Krystyna Czubówna. Machulski wpadł bowiem na pomysł, by ją zaangażować do specyficznej roli. "Krystyna zareagowała na moją propozycję bardzo entuzjastycznie. Jest otwartą osobą" - reżyser mówi PAP Life. "W serialu od trzeciego do dziesiątego odcinka występuje postać Fina, płatnego zabójcy, którego wynajmuje mafia. Gra go aktor fiński, Pekka Strang, który w filmie mówi tylko w swoim rodzimym języku. Zabójca posługuje się translatorem z iPhone'a. Mówi po fińsku, a telefon odpowiada po polsku głosem Krystyny Czubówny" - wyjaśnia w rozmowie z PAP Life Machulski. "Ten Fin podrzyna gardła, dusi, a tu co jakiś czas wybrzmiewa głos Krystyny. To jest zabawne" - mówi reżyser.

Jeśli chodzi o Stranga, Machulski poznał go za pośrednictwem Skype'a i właśnie ten komunikator posłużył mu do przeprowadzenia castingu. Reżyser, na prośbę Fina, nadzorował wszystkie sceny z jego udziałem. (PAP Life)

 • 01:35 Seong-Jin Cho, Claude Debussy Światło księżyca
 • 01:41 Jo Yeong-wook Sympathy For Lady Vegeance
 • 01:43 Georges Bizet Wariacje na tematy z Carmen
 • zobacz cały repertuar »
 • Notowanie: 327, Sunday, 13 September 2020
 • 1
  Hans Zimmer / Benjamin...
  Blade Runner 2049
  2049
 • 2
  Alan Silvestri
  Forrest Gump
  Suita
 • 3
  John Powell
  Jak wytresować smoka 2
  Dragon Racing
 • Zobacz całe notowanie »
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu. Polityka Cookies. Prywatność. Copyright © 2020 RMF Classic