Keira Knightley sądziła, że „Piraci z Karaibów” okażą się porażką. Kapitan Jack Sparrow powrócił na ekrany

„Piraci z Karaibów” to jedna z najpopularniejszych serii w portfolio Disneya. Dzięki niej mogliśmy poznać i polubić ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i kapitana Hektora Barbossę. W sukces filmu nie wierzyła jednak Keira Knightley.

Keira Knightley sądziła, że „Piraci z Karaibów” okażą się porażką. Kapitan Jack Sparrow powrócił na ekrany
Fot.Forum Film/Materiały prasowe

Filmy o piratach

Seria "Piraci z Karaibów" zdobyła ogromna popularność na świecie. Na sukces filmów złożyło się wiele czynników, w tym świetna obsada, efekty specjalne i oczywiście muzyka. Keira Knightley, która wcielała się w jedną z głównych bohaterek, Elizabeth Swann, w trakcie kręcenia pierwszej części – „Klątwy Czarnej Perły” nie była jeszcze pełnoletnia i na planie przebywała ze swoją mamą. Aktorka przyznała, że nie sądziła, że produkcja osiągnie sukces. Opowiedział o tym Richard Curtis, reżyser „To właśnie miłość”, w „The Laughter & Secrets of Love Actually: 20 Years Later – A Diane Sawyer Special”, specjalnym programie wyemitowanym z okazji 20. rocznicy premiery filmu:

Pamiętam, jak siedziałem z Keirą podczas prac na planie, zapytałem: “Co zamierzasz robić w przyszłości?” A ona odpowiedziała: „Nie sądzę, że to się uda. To film o piratach, a one zawsze okazują się porażką”.

Knightley grała wówczas jedną z bohaterek „To właśnie miłość”.

Seria „Piraci z Karaibów” ostatecznie osiągnęła sukces i powstało aż pięć filmów. A widzowie wciąż czekają na szóstą część przygód Jacka Sparrowa, kapitana Jacka Sparrowa.

Fot. Forum Film

Powrót Jacka

W krótkometrażowym filmie świątecznym, „Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta”, Drax i Mantis, chcą sprawić Peterowi Quillowi cudowny świąteczny prezent. W tym celu udają się na Ziemię z zamiarem schwytania legendarnego bohatera Kevina Bacona. Zanim jednak trafią do domu aktora, na swojej drodze spotkają wiele innych postaci. Między innymi Jacka Sparrowa, a właściwie sobowtóra kapitana, który przechadza się po Alei Gwiazd. Część widzów odczytuje to jako zapowiedź powrotu bohatera w kolejnym filmie. Przypomnijmy, że zrezygnowano z kręcenia zapowiedzianej szóstej część „Piratów z Karaibów” z Margot Robbie w roli głównej. A zamiast niej do ikonicznej roli miałby powrócić Johnny Depp.

Judyta Nowak - RMF Classic


Muzykę z filmów o przygodach kapitana Jacka Sparrowa znajdziesz w naszej nowej stacji RMF Classic+ Na pirackich wodach. Więcej o Stacjach+ przeczytasz tutaj.


 

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic