Stacje+, czyli muzyka z filmowych sag i cykli oraz stacje gatunkowe w RMF Classic+

Absolutna nowość w ofercie RMF Classic+ to Stacje+. Oferta programowa platformy właśnie została powiększona o stacje gatunkowe m.in. z muzyką sprzyjającą uważności oraz utworami Ennio Morricone do westernów, a także z muzyką z filmowych sag i cykli, takich jak „Harry Potter”, „Władca Pierścieni” czy „Piraci z Karaibów”.

Stacje+, czyli muzyka z filmowych sag i cykli oraz stacje gatunkowe w RMF Classic+

Aż siedem nowych stacji, których dniami i nocami będą mogli słuchać subskrybenci RMF Classic+, właśnie zostało dodanych do platformy oraz aplikacji RMF Classic. Od poniedziałku do piątku w RMF Classic+ od 13.00 do 16.00 nadajemy aż cztery audycje dla subskrybentów. To programy równoległe do głównej anteny. Obecnie użytkownicy mogą wybrać muzykę filmową, piosenki filmowe, ballady lub muzykę klasyczną. Do tej oferty właśnie dołączają Stacje+ z muzyką Ennio Morricone i Chopina, ścieżkami dźwiękowymi z dwóch sag: „Piraci z Karaibów” oraz „Władca Pierścieni”, także z cykli filmów o Harrym Potterze oraz Thorze – mówi Magdalena Wojewoda-Mleczko, dyrektor muzyczna RMF Classic. Ale to nie wszystko! Pojawi się także stacja, którą nazwaliśmy RMF Classic+ Mindfulness. Będzie spokojnie i kojąco. Idealnie na długie jesienne wieczory – zapowiada Wojewoda-Mleczko.

Dodatkowa oferta jest odpowiedzią na wiele zapytań oraz propozycji, które do rozgłośni przychodziły prosto od słuchaczek i słuchaczy. To oni proponowali, by na antenie prezentować pełne ścieżki dźwiękowe z filmów czy seriali. Tworzymy tzw. „żywe radio”, w którym najpiękniejsza muzyka filmowa przeplata się z animacjami prowadzonymi przez naszych dziennikarzy. Jesteśmy jedyną tego typu stacją w Polsce, jednak nie osiadamy na laurach - wciąż się rozwijamy – mówi Paweł Pawlik, dyrektor programowy RMF Classic.  Szukaliśmy więc miejsca, gdzie moglibyśmy prezentować pełne ścieżki dźwiękowe i naturalnym miejscem dla tego typu działań jest nasza platforma RMF Classic+. Obecnie uruchamiamy siedem Stacji+, ale już dziś mogę obiecać, że ofertę tę będziemy intensywnie rozwijać – dodaje dyrektor Pawlik.

Od dziś subskrybenci i subskrybentki RMF Classic+ mogą posłuchać:

  • RMF Classic+ Thor - z muzyką z sagi filmowej o nordyckim bogu piorunów,
  • RMF Classic+ Śródziemie - z oryginalnymi ścieżkami z filmów „Władca Pierścieni”; w ofercie repertuarowej pojawią się także ścieżki z innych filmów z legendarium Tolkiena,
  • RMF Classic+ Świat Czarodziejów – z muzyką z serii „Harry Potter”; stacja będzie rozwijana o utwory z uniwersum „Wizarding World”,
  • RMF Classic+ Na pirackich wodach – z oryginalnymi ścieżkami z filmów o przygodach kapitana Jacka Sparrowa,
  • RMF Classic+ Morricone: Westerny – z utworami z westernów, do których muzykę stworzył Ennio Morricone,
  • RMF Classic+ Mindfulness – z muzyką, która sprzyja uważności, uspokaja i może być słuchana w czasie medytacji,
  • RMF Classic+ Chopin – z selekcją utworów Fryderyka Chopina, które są grane przez najwybitniejszych artystów z całego świata.

Stacje+ są dostępne dla wszystkich użytkowniczek i użytkowników, którzy wykupili 3-, 6- lub 12-miesięczny dostęp do platformy RMF Classic+ lub zdecydowali się na subskrypcję w modelu autoodnawialnym za 9,90 zł miesięcznie (z 30-dniowym bezpłatnym okresem początkowym).

Sprawdź Stacje+ na www.rmfclassic.pl/plus lub pobierz aplikację RMF Classic z dostępem do RMF Classic+ i słuchaj najpiękniejszej muzyki filmowej wszędzie, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Słuchaj RMF Classic i RMF Classic+ w aplikacji.

Pobierz i miej najpiękniejszą muzykę filmową i klasyczną zawsze przy sobie.

Aplikacja mobilna RMF Classic